en
en

Chińscy touroperatorzy na workshopie z polską branżą turystyczną

W ostatnim tygodniu października Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Warszawską Organizacją Turystyczną, zorganizowała workshop dla polskiej i chińskiej branży turystycznej. W spotkaniu wzięło udział 18 przedstawicieli chińskich biur podróży oraz 17 polskich firm turystycznych.

warsztat_chiny.jpg

Zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną spotkanie warsztatowe stanowiło szansę na nawiązanie nowych kontaktów i zacieśnienie istniejących relacji z rynkiem chińskim, będącym strategicznie priorytetowym pod względem tempa wzrostu liczby przyjazdów do Polski. 

Z bazy noclegowej w Polsce w 2017 roku skorzystała rekordowa liczba ponad 130 tys. turystów z Państwa Środka, czyli blisko dwie trzecie więcej niż przed rokiem. POT ma nadzieję utrzymać ten trend również w kolejnych latach.

Po spotkaniu z polskimi przedstawicielami branży turystycznej touroperatorzy z Chin udali się w dalszą podróż po Polsce. Nasz kraj zwiedzali dwiema trasami: jedną obejmującą Poznań, Toruń i Gdańsk oraz drugą, w trakcie której odwiedzili Kraków, Wieliczkę, Zakopane i Wrocław.

Przygotowana przez POT podróż miała na celu zaznajomienie przedstawicieli chińskiej branży turystycznej z wybranymi przykładami najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce oraz przeprowadzenie site-inspections w wybranych hotelach, restauracjach i atrakcjach turystycznych. Jest to kolejne z działań Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie promujące poszerzenie oferty chińskich biur podróży o nowe programy wycieczki do Polski.

Do góry