en
en

Brytyjscy dziennikarze w podróży po Warszawie i Wrocławiu

Na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej dziennikarka The Independent Helen Coffey odwiedziła Wrocław. Warszawę zaś w ramach podróży studyjnej zwiedzała grupa dziennikarzy z Wielkiej Brytanii oraz Republiki Irlandii.

londyn.jpg

W ostatni weekend marca do Wrocławia przyjechała Helen Coffey, dziennikarka The Independent – opiniotwórczego brytyjskiego portalu informacyjnego. Tematem jej wizyty były słynne wrocławskie Krasnale, czyli  jedna z największych atrakcji miasta i unikalne zjawisko artystyczno-społeczne.

Dziennikarka zwiedziła stolicę Dolnego Śląska podążając śladem rzeźb, spotkała się również z ich autorem. Podczas swojego pobytu, Helen Coffey miała też okazję do zapoznania się z szeroką gamą smaków i tradycji kulinarnych, z jakich słynie miasto oraz cały region. Podróż została zrealizowana we współpracy z Urzędem Miasta Wrocław.

Po zakończeniu wizyty dziennikarki The Independet, w pierwszym tygodniu kwietnia Polskę odwiedziła także grupa pięciu dziennikarzy z Wielkiej Brytanii i Republiki Irlandii, którzy uczestniczyli w zorganizowanej przez Zagraniczny Ośrodek POT w Londynie podróży studyjnej do Warszawy. Reprezentujący takie media jak: Fabulous Magazine, Metro Newspaper, STELLAR Magazine, ABTA Magazine oraz Exhibition World Magazine dziennikarze zobaczyli zarówno miejsca historyczne jak i obiekty kulturalne.

Program ich pobytu obejmował m.in. zwiedzanie Starego Miasta, Łazienek czy Trakt Królewskiego, jak również Muzeum Neonów na Pradze czy wizyty w barach mlecznych. Jedną z atrakcji było zwiedzanie „komunistycznej Warszawy” z foteli samochodów z epoki. Dziennikarze skosztowali również tradycyjnych polskich dań, podawanych zarówno w klasycznej jak i nowatorskiej odsłonie. Partnerem tego wyjazdu były Polskie Linie Lotnicze LOT, Warszawska Organizacja Turystyczna oraz sieć hoteli Vienna.

Do góry