en
en

Brukselskie obchody święta polskiej konstytucji

Polska Organizacja Turystyczna była partnerem uroczystości 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzonych w Brukseli.

Swieto 3 Maja 2018 - ap1 (510)-1.jpg

W organizację obchodów wspólnie z POT zaangażowały się polskie regiony. Wydarzenie odbyło się w Sali Gotyckiej i Sali Ślubów historycznego budynku brukselskiego Ratusza na Grand Place. W uroczystości wzięli udział licznie przybyli goście, między innymi członkowie korpusu dyplomatycznego, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, belgijscy politycy, burmistrzowie miast wyzwalanych przez żołnierzy 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka, urzędnicy instytucji unijnych i NATO, dziennikarze. Uroczystość otworzył ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Królestwie Belgii Artur Orzechowski.

Kulinarną atrakcją wydarzenia był stół z polskimi daniami typowymi dla każdego z regionów naszego kraju.  Przybyli rozsmakowywali się w unikalnych podlaskich sękaczach, kujawskich piernikach, łódzkich przetworach, daniach z dodatkiem grzybów, przekąskach rybnych. Znawcy docenili recepturę gdańskiego Goldwassera. Obecni obdarowani zostali upominkowymi koszami z polskimi kulinariami regionalnymi i voucherami na turystyczne wyjazdy do Polski.

 

Do góry