en
en
Kontakt

Brazylijscy agenci podróży zwiedzali Polskę

Pod długiej przerwie spowodowanej pandemią powrócił ruch turystyczny oraz podróże branżowe z Brazylii. Pod koniec sierpnia Polskę odwiedziło 22 agentów jednego z najważniejszych touroperatorów brazylijskich biura FLOT Viagens. Podczas swojego pobytu w Polsce goście odwiedzili Warszawę, Wrocław i Kraków, a także pobliskie atrakcje takie jak Zamek Książ, Zakopane czy Kopalnia Soli Wieliczka.

Agenci z Brazylii w Polsce

Przedstawiciele brazylijskiej branży turystycznej przybyli do naszego kraju na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Głównym celem było zachęcenie ich do poszerzenia oferty przyjazdowej do Polski oraz pokazanie bogactwa atrakcji oraz infrastruktury. 

W Warszawie goście z Brazylii poznali najnowsze atrakcje z tzw. grupy zabytków postindustrialnych, we Wrocławiu odwiedzili m.in. Muzeum Miniatur Kolejkowo, a w Krakowie ich program obejmował najważniejsze atrakcje takie jak Rynek Główny, Wawel czy dzielnicę Kazimierz. W każdym z miast zorganizowane zostały także tzw. site inspections w hotelach różnej kasy i różnego standardu.

Brazylijscy branżyści uznali wyjazd za bardzo udany i pożyteczny. Jak sami przyznali, mogli dzięki niemu zobaczyć Polskę jako destynację XXI wieku, ale z uwzględnieniem bogatej historii i kultury kraju. Specjalna atrakcją były wizyty w restauracjach i degustacje potraw bogatej, nowoczesnej i urozmaiconej kuchni regionalnej. Goście bardzo doceniali także polską serdeczność i gościnność. Pilota towarzyszącego grupie okrzyknęli Polakiem z „brazylijską duszą”.

Relacje z podróży agentów Flot Viagens ukazały się we wszystkich najważniejszych mediach branżowych w Brazylii. Nie zabrakło także licznych postów w mediach społecznościowych zarówno uczestników, jak i reprezentowanego przez nich biura, a także mediów POT. 

Efekty podróży są już widoczne. Dwie agencje uczestniczące w podróży już prowadzą sprzedaż wycieczek na sierpień i wrzesień przyszłego roku. Także agencje, które nie brały udziału w fam trip, również rozpoczęły dystrybucję wyjazdów do Polski w roku 2023.

Do góry