en
en

Branża turystyczna rekomenduje weekendy za pół ceny

Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli Partnerów ogólnopolskiej akcji POLSKA ZOBACZ WIECEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY, oficjalnie zainaugurował sprzedaż ofert wiosennej edycji.

panel 2.JPG

Kampania POLSKA ZOBACZ WIECEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY przekonuje Polaków do zmiany stylu i przyzwyczajeń dotyczących wypoczynku. Promuje wspólne oferty turystyczne, które nie tracą na atrakcyjności niezależnie od pory roku. POLSKA ZOBACZ WIECEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY to tworzony wspólnie przez hotelarzy, restauratorów, gestorów atrakcji turystycznych, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego – ogólnopolski pakiet ofert dla turystów promujący korzystanie z usług turystycznych w Polsce poza głównym sezonem turystycznym.

Dobre strony kampanii prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną podkreślali uczestnicy panelu dyskusyjnego reprezentujący główne sektory gospodarki turystycznej w Polsce.

Podczas marcowego weekendu bilety w atrakcyjnych, obniżonych o 50 proc. cenach kolejny już raz proponują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT, które konsekwentnie rozwijają swoją siatkę połączeń. - Trzy lata temu narodowy przewoźnik lotniczy oferował 49 regularnych połączeń, dziś jest ich 110. W 2015 roku z usług PLL LOT korzystało 4,3 mln pasażerów rocznie, w tym roku będzie ich dwukrotnie więcej – przytaczał dane prezes spółki Rafał Milczarski. Jak przewiduje, udział LOT w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej umocni przywiązanie pasażerów do marki LOT.

Wartość marketingową ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowaną przez Polską Organizację Turystyczną docenia także sektor hotelarski. - Dotyczy to także tych obiektów, w których frekwencja gości utrzymuje się na wysokim poziomie niezależnie od pory roku - podkreślał Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, wyrażając też przekonanie, że kampania zyska na efektywności, kiedy jej zasięg zostanie poszerzony o rynki zagraniczne.

- Sport i turystyka są nierozłączne, ten związek bezsprzecznie istnieje - mówił Tomasz Zahorski reprezentujący władze klubu Legii Warszawa. W przypadku meczów piłkarskich, a także zawodów lekkoatletycznych, mogą one stanowić podstawę turystycznych produktów pobytowych, a na pewno jego ważnych elementów składowych. Wielkie imprezy sportowe organizowane w Polsce, nie ograniczają się do terenu obiektów, na których rywalizują zawodnicy. Po stronie touroperatorów i organizatorów wypoczynku leży wypełnienie ofert konkretnymi propozycjami, które urozmaicą pobyt w mieście, skłonią do jego przedłużenia i zachęcą do powtórnego przyjazdu, czy to przy okazji kolejnych meczy i zawodów, czy wyłącznie w celach turystycznych.

- Bezpośrednim efektem udziału Zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce w kolejnych edycjach akcji POLSKA ZOBACZ WIECEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY była liczba 10 tys. zwiedzających w miesiącach poza głównym sezonem turystycznym - podkreślał Damian Konieczny, prezes Trasy Turystycznej Kopalni Soli Wieliczka. Wielicka kopalnia jest atrakcją turystyczną o światowym rozgłosie i najpopularniejszym zabytkiem techniki w Polsce. Stanowi wizytówkę Polski, rozpoznawaną i cenioną markę, synonim rzetelności i najwyższej jakości. W ciągu roku liczba zwiedzających podziemia przekracza dwa miliony. Szczyt ruchu turystycznego przypada w sezonie letnim, ale ponieważ na atrakcyjność podziemnej trasy nie mają wpływu pory roku, Kopalnia Soli Wieliczka z zaangażowaniem uczestniczy w akcji koordynowanej przez POT.

Sezonowość, a nawet kaprysy pogody, w dużym stopniu rzutują na funkcjonowanie gastronomii. Do przykładu Warszawskich Łazienek Królewskich odwołał się Artur Zymerman, prezes zarządu, dyrektor generalny Belvedere – Cafe Łazienki Królewskie. Styczniowe przychody tej renomowanej restauracji są na poziomie jednej trzeciej osiąganych w czerwcu. Akcja POLSKA ZOBACZ WIECEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY może ten trend zmienić, poddając pomysły kreatorom atrakcji turystyki gastronomicznej. Na przykład dużą grupę podróżujących stanowią miłośnicy wykwintnego stołu, którzy podążają szlakami restauracji posiadających gwiazdki Michelina, a także inne rekomendacje udzielane przez inspektorów przewodnika „Main cities of Europe”, którymi może poszczycić się niejedna polska restauracja.

Sprzedaż ofert w ramach VI edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” trwa od początku marca. Turyści mogą rezerwować noclegi, oferty kulturalne, gastronomiczne i inne atrakcje, z których będą mogli skorzystać od 15 do 17 marca.

 

Do góry