en
en

Ruszyły targi Vakantiebeurs w Utrechcie

Przeszło 120 tyś. odwiedzających spodziewają się organizatorzy rozpoczynających się dzisiaj targów Vakantiebeurs w Utrechcie. To jedna z najważniejszych imprez targowych w Europie, na której nie zabrakło również Polski. Nasze narodowe stoisko zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna i jej ośrodek w Amsterdamie.

targi_utrecht_2018.jpg

W holenderskim Utrechcie rozpoczęły się 9 stycznia konsumenckie targi turystyczne Vakantiebeurs. Przygotowane przez Polską Organizację Turystyczną i jej Zagraniczny Ośrodek w Amsterdamie polskie stoisko narodowe zajmuje powierzchnię 72 metrów kwadratowych.

Promować się na nim będą zarówno regiony, miasta jak i biura podróży. Wśród wystawców znaleźli się: Małopolska Organizacja Turystyczna, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Simonse Travel, Gdańska Organizacja Turystyczna czy województwo łódzkie. Szczególnie liczna jest reprezentacja podmiotów ze Śląska, wśród których znalazły się: Euroregion Beskidy, Powiat Bielski, Powiat Żywiecki, Śląska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz miasto Bielsko.

Podczas pierwszego dnia targów odbędzie się borel dla dziennikarzy, branży turystycznej oraz blogerów połączony z degustacją specjałów polskiej kuchni serwowanych przez restaurację Klein Zakopane. Imprezie towarzyszy także kampania w social mediach oraz outdoor w Utrechcie oraz Amsterdamie.

Na drugi dzień targów zaplanowano m.in. specjalną prezentację walorów turystycznych Wrocławia. Impreza zakończy się 13 stycznia.

Do góry