en
en

Bieszczady zauroczyły zagranicznych dziennikarzy

W imprezie, której głównym celem była promocja regionu, wystartowali dziennikarze i dziennikarki z 11 krajów. W pierwszej edycji Cycling Media World Cup Podkarpackie 2017 zwyciężył Sjors Beukeboom z Holandii. Drugie miejsce w wyścigu kolarskim w Bieszczadach zajął Dominik Omiotek, a trzecie Piotr Szafraniec.

– Chciałem bardzo podziękować Panu Markowi Olszewskiemu i pracownikom Zagranicznych Oddziałów Polskiej Organizacji Turystycznej za ogromną pomoc w przygotowaniu i realizacji imprezy. Współpraca z POT to naprawdę ogromna przyjemność – dodał Mariusz Herman Dyrektor Media World Cup. – Po zakończeniu imprezy nasz gość z Chin zaproponował nam wspólną organizację jednej z przyszłorocznych edycji Media World Cup w Chinach, to chyba najlepszy dowód na to, że organizacyjnie daliśmy radę – powiedział Herman.

Podczas startu na Rynku w Ustrzykach Dolnych zawodników wspierały grupy dzieci z flagami ich państw, czym byli miło zaskoczeni. - Trasa została świetnie zabezpieczona przez policję i strażaków – przyznał Sjors Beukeboom, zwycięzca Cycling Media World Cup Podkarpackie 2017. - Czułem się naprawdę bezpiecznie. Najbardziej mnie zaskoczyła bardzo dobra nawierzchnia i rewelacyjne widoki.

Podobnego zdania był jego rodak Roel van Schalen, również pod ogromnym wrażeniem wyznaczonej trasy. – W Holandii, gdzie najczęściej jeździmy, nie ma niestety tak urokliwych warunków, jak w Bieszczadach. Według uczestników zawody były bardzo wymagające, dlatego z pewnością zapamiętają je na długo. Ogromne wrażenie zrobiły na nich piękne widoki Bieszczad. - To była najlepiej zorganizowana impreza kolarska, w jakiej w życiu startowałem – powiedział drugi na mecie Dominik Omiotek. - Będą o tym wszystkim mówił i na pewno wystartuję w przyszłym roku.

Brazylijczyk Fabio Braga i Irlandczyk Luke Maguire zgodnie stwierdzili, że są bardzo mile zaskoczeni wrażeniami z Polski. I dodali: - To piękny i nieodkryty kraj. Mieszkaliśmy w fantastycznych warunkach na Zamku w Krasiczynie, jedliśmy wspaniałe polskie jedzenia, startowaliśmy w perfekcyjnie zorganizowanych zawodach. Zachwyciła nas gościnność i sympatia, jakiej doświadczyliśmy od Polaków.

- Wielkie dzięki dla organizatorów i gospodarzy. Moglibyśmy spotkać się z dziennikarzami z całego świata i zawrzeć nowe znajomości. Zobaczyliśmy piękny kraj, z fantastyczną przyrodą. Zapamiętam jeszcze szczególnie wspaniałe polskie jedzenie. Wraz z kolegami zamierzam przyjechać w lipcu na Triathlon Media World Cup - Luo Tongyu, który przyleciał na imprezę z Pekinu. - Bardzo się cieszymy, że w zawodach wzięli udział zawodnicy z 11 krajów, w tym z Brazylii, Chin, USA, Belgii, Holandii, Rosji, Ukrainy, Turcji, Irlandii, Hiszpanii oraz liczna reprezentacja polskich dziennikarzy z mocnymi grupami ESKA TEAM i NC+ TEAM.

Głównym celem przedsięwzięcia była promocja walorów turystycznych regionu Podkarpackiego. Honorowym patronatem Media World Cup Series Poland 2017 objął podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek. Patronem Cycling Media World Cup była Polska Organizacja Turystyczna, a partnerami samorząd województwa podkarpackiego, Lasy Państwowe i Nadleśnictwo w Mucznem oraz Starostwo powiatu bieszczadzkiego.

Impreza w Bieszczadach była jedną z trzech cyklu Media World Cup Series Poland 2017. Pierwsza, w kolarstwie MTB, odbyła się w połowie maja w Lidzbarku Warmińskim. Kolejna, w triathlonie, odbędzie się w dniach 13-16 lipca w Baranowie Sandomierskim i na terenie Tarnobrzega.

Do góry