en
en

Belgijscy studenci szkolą się w Krakowie

Od 12  do 16 marca przebywała w Krakowie grupa 170  studentów ostatniego roku kierunku zarządzania i turystyki ECCEDI-ISALT z siedzibą w Brukseli, najlepszej wyższej szkoły o profilu turystycznym w Belgii.

belgijscy studenci 2.jpg

W ramach podróży szkoleniowej wieńczącej ich naukę, studenci zwiedzają Kraków i okoliczne atrakcje. Ważnym punktem programu jest szkolenie w sali konferencyjnej magistratu organizowane przy współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. W tym roku studenci mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat  zagrożeń masowej turystyki w perspektywie Marketingu  3.0 i 4.0. Wykład na ten temat poprowadził Bartłomiej Walas, były wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej  i dyrektor paryskiego ośrodka POT, obecnie dziekan Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Prezentację uzupełniła prelekcja Julien Hallier z Destination Pologne, który mówił o roli DMC na rynku turystyki przyjazdowej.

Dla większości studentów była to pierwsza wizyta w Polsce, dzięki której odkryli turystyczny potencjał Polski. Jest to ważne zważywszy na fakt, że ISALT kształci największy odsetek kadry zarządzającej belgijskiego rynku turystycznego. Wielu spośród studentów przyznało, że nie spodziewali się iż Polska jest tak atrakcyjna, kolorowa i europejska. Profesorowie chwalili profesjonalną organizację pobytu oraz słynną polską gościnność.  Liczne były deklaracje chęci powrotu do Krakowa prywatnie, aby spędzić tu więcej czasu i zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami.

Wyjazdy szkoleniowe do Krakowa zaplanowano na lata 2017 – 2019. W każdym roku w wyjeździe uczestniczy ponad około 170 studentów. Wybór Polski wynika z wieloletniej współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej z uczelnią ISALT. Partnerami projektu są Urząd Miasta Krakowa oraz  Małopolska Organizacja Turystyczna.   

 

Do góry