en
en

Austriaccy touroperatorzy odwiedzili Dolny Śląsk

Na początku listopada przebywała w Polsce grupa przedstawicieli autobusowych biur podróży z Dolnej Austrii. Podróż studyjną zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z sekcją ds. transportu Izby Gospodarczej z St. Pölten w Dolnej Austrii.

wycieczka_wieden2018.jpg

W wizycie wzięło udział 32 przedstawicieli z 17 biur. W ramach podróży odwiedzili m.in. stolicę Dolnego Śląska Wrocław, a także mieli okazję zapoznać się z innymi atrakcjami tego regionu. Podczas wizyty w tej pięknej części Polski pilotem grupy był dyrektor wiedeńskiego ośrodka POT Włodzimierz Szeląg, który we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Dolnego Śląska i Urzędem Miasta Wrocławia zorganizował zwiedzanie Twierdzy w Kłodzku, Kościoła Pokoju w Świdnicy, a także licznych atrakcji Wrocławia i Dusznik Zdroju.

W Świdnicy gości przywitał zastępca prezydenta, który zaprezentował obok zabytkowego kościoła również inne atrakcje swojego miasta. W czasie pobytu w Polsce POT przygotował dla gości także prezentacje kulinarne w lokalach dostępnych dla większych, zorganizowanych grup turystycznych.

Pobyt w naszym kraju oraz intensywna promocja turystycznych atrakcji Dolnego Śląska pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój wyjazdów zorganizowanych grup z terenu Dolnej Austrii. Po zapoznaniu się z lokalną ofertą turystyczną uczestnicy wizyty mogą zwiększyć atrakcyjność swoich oferty dla klientów. Biura podróży Mitterbauer i Bustouristik Laister wprowadzą korekty do wyjazdów planowanych jeszcze w bieżącym roku.

 

 

Do góry