en
en

Ambasadorowie Kongresów Polskich spotkali się w Warszawie

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk uczestniczył w warszawskim spotkaniu Klubów Ambasadorów Kongresów Polskich. Wydarzenie odbyło się 24 listopada przy okazji targów TT Warsaw.

kongresy.jpg

W trakcie, odbywających się od 23 do 25 listopada, Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw zorganizowane zostało spotkanie Klubów Ambasadorów Kongresów Polskich w Warszawie. Udział w nim wziął prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Prezes POT podzielił się z uczestnikami swoimi doświadczeniami, jak i planami kierowanej przez siebie instytucji w zakresie promocji Polski do sektora międzynarodowych stowarzyszeń.

Na spotkania Klubów Ambasadorów Kongresów Polskich zapraszani są nie tylko aktualni Ambasadorowie, ale przede wszystkim nowi, w ocenie organizatorów programu, potencjalni kandydaci to tytułu Ambasadora Kongresów Polskich.

Podczas warszawskiego spotkania zaprezentowane zostały również zasady działania Programu AKP, uczestnicy podzielili się także efektami projektu „Meet in Poland”. To pilotażowy projekt, realizowany w wybranych pięciu miastach, budowy sieci marek terytorialnych turystyki biznesowej, który ma na celu stworzenie spójnego pod względem wizerunkowym i merytorycznym produktu „Międzynarodowe Kongresy i Konferencje w Polsce”. W latach następnych projekt będzie mógł być zaimplementowany w  kolejnych miejscach.

Na spotkaniu Klubów Ambasadorów Kongresów Polskich przedstawione zostały też możliwości wsparcia przedstawicieli polskiej nauki w pozyskiwaniu międzynarodowych wydarzeń do Polski.

Program Ambasadorów Kongresów Polskich zainicjowany został w 1998 roku przez Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”, a obecnie realizowany jest wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną. W ramach programu doceniane i wyróżnione są te osoby, dzięki którym zrealizowano w naszym kraju imprezy międzynarodowe o szczególnym znaczeniu. Jego celem jest skuteczne zapraszanie do naszego kraju organizatorów międzynarodowych konferencji i kongresów. Jak pokazuje praktyka, w pozyskiwaniu konferencji i kongresów międzynarodowych do danego kraju, kluczową rolę odgrywać mogą osoby pełniące różnorodne funkcje we władzach stowarzyszeń i organizacji międzynarodowych, a także naukowcy oraz działacze organizacji profesjonalnych czy biznesmeni, którzy pracują z partnerami zagranicznymi. 

Przyszłoroczna Gala Ambasadorów Polski, na której ogłoszone zostaną nowe nominacje, odbędzie się 27 września 2018 roku w Poznaniu.

Do góry