en
en

Absolwenci Akademii Online POT w podróży po „zimowym” Śląsku

Polska Organizacja Turystyczna gościła w naszym kraju pięciu przedstawicieli rosyjskich biur turystycznych. Uczestnicy podróży studyjnej poznawali zimowe atrakcje turystyczne Wisły, Szczyrku i Bielska Białej.

rosja_absolwenci.jpg

Pięciu przedstawicieli rosyjskich biur turystycznych uczestniczyło na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej w podróży studyjnej na Śląsk. To wybrani przez POT najlepsi absolwenci przeprowadzonego na jesieni projektu promocyjnego Polski w Rosji – Akademii Online. Akademia Online to platforma szkoleniowa o sześciu wybranych zimowych kurortach Polski - Zakopanem, Krynicy, Szczyrku Wiśle, Szklarskiej Porębie i Karpaczu. Po przyswojeniu informacji o każdym z zimowych kurortów uczestnik przechodził test. W przypadku pomyślnego jego wyniku na koniec otrzymywał certyfikat ze znajomości "zimowej" Polski. W listopadzie, zagraniczny ośrodek POT w Moskwie wybrał najlepszych kursantów, którzy przyjechali na study tour do regionu śląskiego.

Program pobytu gości obejmował m.in. zapoznanie się z bazą hotelową Wisły, Szczyrku i Bielska Białej, a także z możliwościami uprawiania sportów zimowych w takich ośrodkach jak Ośrodek Narciarski Skolnity, Ośrodek Cienków, COS Skrzyczne, Beskid Arena i Szyndzielnia.

Uczestnicy wyjazdu mogli cieszyć się świetną pogodą i wspaniałymi warunkami narciarskimi. Na stokach było już dużo śniegu, dzięki czemu goście mogli osobiście przekonać się, że Beskid Śląski nie odbiega warunkami od innych  kurortów zimowych w Polsce i w pełni może również konkurować ze znanymi wśród Rosjan, Zakopanem i Białką Tatrzańską. W programie pobytu znalazła się także degustacja dań kuchni regionalnych w restauracjach Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki.

Organizatorami podróży był Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie oraz Śląska Organizacja Turystyczna.

 

Do góry