en
en

10. Światowe Igrzyska Sportowe

Trwają 10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games Wrocław 2017, których  Polska Organizacja Turystyczna jest partnerem. W ceremonii otwarcia wzięli udział m.in. Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki, Thomas Bach – prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Jose Perurena – prezydent International World Games Association (IWGA) oraz Andrzej Kraśnicki – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Obejrzała ją także wielotysięczna widownia zgromadzona na Stadionie Wrocław.

Igrzyska otworzyło imponujące multimedialne widowisko. Na trzech scenach, pojawiło się wielu znakomitych artystów. Na początek można było usłyszeć fantastyczną uwerturę orkiestry symfonicznej pod batutą Radzimira Dębskiego, na którą złożyły się nowe aranże hiphopowych klasyków.

Można było podziwiać również przedstawioną z wielkim rozmachem opowieść o gościnnym Wrocławiu i spektakularną defiladę uczestników 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Reprezentanci Polski jako gospodarze – zgodnie z tradycją – byli ostatnią ekipą, która zaprezentowała się kibicom i gościom na płycie Stadionu Wrocław.

Uroczystego otwarcia dokonał Thomas Bach wygłaszając oficjalną formułę: „Igrzyska uważam za otwarte”. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie zawodników, trenerów, sędziów – uczestników 10. Światowych Igrzysk Sportowych. W imieniu zawodniczek i zawodników ślubowanie złożyła Wrocławianka – rywalizująca w kick-boksingu – Róża Gumienna.

– Dzięki współpracy i wysiłkowi setek artystów udało nam się stworzyć spektakularne i niepowtarzalne widowisko, które dorównało ceremoniom otwarcia igrzysk olimpijskich. W ciągu dwóch godzin najwybitniejsi polscy muzycy, a także dziesiątki tancerzy i sportowców, zaprezentowali Polskę i Wrocław z najlepszej strony. Udało się pokazać ulotną ideę jedności i przyjaźni ponad podziałami, jaka towarzyszy zmaganiom The World Games. Bogactwo różnych brzmień muzycznych oraz autorskie utwory w połączeniu ze światowymi hitami sprawiły, że imprez była unikatowa. Reakcje widzów i gości na Stadionie były niesamowite. Mam nadzieję, że atmosfera z ceremonii otwarcia będzie towarzyszyła sportowcom, kibicom i mieszkańcom Wrocławia przez kolejne dni rywalizacji – powiedział reżyser ceremonii otwarcia Krzysztof Materna.

 – Zrealizowaliśmy największe wydarzenie sportowo-widowiskowe, jakie miało miejsce kiedykolwiek w Polsce. To był ponad dwuipółgodzinny show na trzech scenach z udziałem 400 artystów, którzy tańczyli, śpiewali i grali na instrumentach, który był transmitowany do ponad 120 krajów na całym świecie. Wszystko poprzedzone sześcioma miesiącami planowania, dziesiątkami prób oraz dwudziestoma dniami montażowymi z wykorzystaniem ponad 300 ton głównej konstrukcji dostarczonej kilkudziesięcioma ciężarówkami. Cieszymy się, że wszyscy tak zaangażowali się w to wydarzenie – a było to ponad 1000 osób, które dały mu tak dużo pozytywnej energii. Dziękujemy The World Games oraz miastu Wrocław za zaufanie i jesteśmy dumni, że ceremonia na najwyższym światowym poziomie – powiedział Bartosz Bieszyński główny producent wydarzenia.

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Kate Adriaensen reprezentantką Belgii: "Wrocław świetnie spisuje się jako organizator TWG 2017"

Źródło: https://theworldgames2017.com

 

Do góry