en
en
Kontakt

POT na warsztatach Antor Norway

Pod koniec sierpnia Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie wspólnie z przedstawicielami polskiej branży turystycznej na regionalnych warsztatach Antor Norway w Stavanger, Kristiansand i Oslo prezentowali propozycje wyjazdów do Polski. Atrakcje i walory naszego kraju ZOPOT w Sztokholmie promował wspólnie z Gdańskim Convention Bureau, Radisson Blu Sopot oraz Warszawską Organizacją Turystyczną i touroperatorami. Reprezentanci norweskiej branży turystycznej zapoznali się z nowymi atrakcjami i bogatą ofertą turystyczną Pomorza, które chętnie odwiedzali w latach ubiegłych a także Warszawy.

IMG_6604.jpeg

Z kolei przedstawiciele Mazurkas Travel Poland, Jan-Pol Incoming i Furnel Travel International starali się poszerzyć prezentowaną ofertę również o pozostałe duże miasta, takie jak Poznań czy Wrocław z nadzieją, że wkrótce siatka połączeń z Norwegii do Polski dotrze także do tych polskich lotnisk. Jak zawsze istotne dla planowania podróży grupowych są bezpośrednie loty, a te nie powróciły jeszcze w Norwegii do stanu sprzed pandemii. Tym bardziej cieszy informacja o dobrze sprzedającym się locie czarterowym z Kristiansand do Warszawy w okresie przedświątecznym. Podczas rozmów w trakcie spotkań widać było dużo większe zainteresowanie Polską niż podczas ubiegłorocznej edycji warsztatów. Rozmówcy doceniali uroki naszego kraju, krótki czas dotarcia do Polski (pod warunkiem istnienia bezpośrednich połączeń), stosunek jakości do ceny usług a także smaczną kuchnię. Podkreślano dostępność lokalnych przewodników z językiem norweskim w Krakowie i Gdańsku. Sugerowano, by tacy byli również w Warszawie, co znacząco wpłynie na zwiększenie organizacji wyjazdów do stolicy.

Po warsztatach dyrektor ZOPOT w Sztokholmie uczestniczyła w jesiennym spotkaniu członków Antor Norway. Była to świetna okazja, by zapoznać się z najnowszymi trendami w podróżowaniu Norwegów. Z badań wynika, że ze względu na inflację, wysokie ceny oraz najsłabszy od 15 lat kurs korony zmienili oni swoje plany wypoczynkowe - z dotychczasowych 2-3 dłuższych wakacji zagranicznych w 2023 roku planowano tylko jeden a z dotychczasowych 3-4 zagranicznych wyjazdów weekendowych pozostał w planach również tylko jeden. Mimo tych ograniczeń rynek norweski nadal jest otwarty na propozycje wyjazdowe i chętnie korzysta z interesujących ofert, o czym świadczy duże zainteresowanie Polską podczas warsztatów a także wiele zapytań o wyjazdy grupowe, indywidualne czy biznesowe.

Do góry