en
en

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów – rozpoczęło się głosowanie internautów

Od początku tego tygodnia wpływ na wynik Turystycznych Mistrzostw Blogerów mają także Internauci. Do 26 sierpnia mogą oni głosować na swoich faworytów. W ramach akcji organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną uczestnicy rywalizują ze sobą na słowa, fotografie i filmy wideo.  Na blogach 16 finalistów pojawiły się już pierwsze wpisy.

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to akcja, która łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji Każdy z 16 finalistów reprezentuje jeden region kraju. Zadaniem blogerów jest przygotowanie minimum trzech wpisów na bloga, stworzenie dwóch materiałów wideo i zamieszczenie 9 postów na platformach społecznościowych – Facebook i Instagram. Powstałe materiały mają ukazywać atrakcyjne, ale wciąż nieodkryte miejsca znajdujące się w danym regionie. Poprzez tę akcję POT chce zainspirować Polaków do podróży w mniej znane zakątki kraju. To jedyna tego typu akcja promująca turystykę krajową.

 — Zachęcam wszystkich do aktywnego uczestniczenia w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów. O tym, kto wygra rywalizację zadecydują nie tylko zasięgi wygenerowane przez uczestników i opinia kapituły. Wiele zależy także od internautów, którzy mogą głosować na swojego faworyta. Jestem przekonany, że tegoroczna edycja będzie budzić jeszcze większe emocje niż zeszłoroczna — powiedział prezes POT Robert Andrzejczyk.

Każdy internauta może oddać jeden głos dziennie na swojego faworyta. Wystarczy wejść na stronę mistrzostwablogerow.polska.travel i zagłosować. Zwycięzców mistrzostw poznamy pod koniec września podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki. Zwycięzca konkursu otrzyma 14,5 tys. zł netto i możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Dodatkowe nagrody ufundował oficjalny partner mistrzostw – PKP Intercity. Narodowy przewoźnik przygotował dla uczestników dodatkowe zadanie, za realizację którego, mogą otrzymać karty PKP Intercity o łącznej wartości blisko 30 tys. zł.

Akcja odbywa się we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi. Poniżej lista 16 finalistów oraz województwa, które będą reprezentować:

 1. WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE - Krystian Łysyganicz - wolnymkrokiem.pl/
 2. WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO – POMORSKIE - Anna Żuchlińska / Adrian Czaszyński - wszedobylscy.com/
 3. WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE - Mikołaj Cichomski - zyciewpodrozy.pl/
 4. WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE - Magda Zbieraj - zbierajsie.pl/
 5. WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE - Przemysław Czatrowski - geekipodrozniki.pl/
 6. WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE - Katarzyna Łaskawiec - polskapogodzinach.pl/
 7. WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE - Partycja Jaskot - travelover.pl/
 8. WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE - Paweł Szpala - czlowiekprzygoda.pl/
 9. WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE - Katarzyna Kosowska - roadtripbus.pl/
 10. WOJEWÓDZTWO PODLASKIE - Filip Turowski - glodnyswiata.pl/
 11. WOJEWÓDZTWO POMORSKIE - Anita Demianowicz - banita.travel.pl/
 12. WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE - Patrycja Pająk - powroty.do/
 13. WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE - Anita i Paweł Skowera - 101countriesbefore50.com/
 14. WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO – MAZURSKIE - Zofia Jurczak - podrozepokulturze.pl/
 15. WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE - Agnieszka Ptaszyńska - zaleznawpodrozy.pl/
 16. WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE - Sandra i Rafał Rostkowscy - swiatwedlugrostkow.pl

Więcej informacji na stronie: mistrzostwablogerow.polska.travel

 

Do góry