en
en

„Poland – Volleyland”

Polska Siatkówka na polskim stoisku na targach ITB Berlin

Dzięki współpracy nawiązanej w zeszłym roku między Polską Organizacją Turystyczną a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej coraz więcej osób na świecie zaczyna kojarzyć Polskę nie tylko z gościnnością, naturalnymi krajobrazami, wyjątkową kuchnią, ale także widzi nas jako „Kraj Siatkówki”.

Polacy to nie tylko mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku. Mówi się, że to tu, nad Wisłą, mieszkają najwspanialsi kibice siatkówki, którzy na meczach reprezentacji potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę. Połączenie świata sportu z turystyką okazało się wielkim sukcesem w promocji Polski.

Efektem współpracy między POT, a PZPS jest obecność naszej siatkarskiej federacji na targach turystycznych. W tym roku już w 4 różnych miejscach świata turyści mogli zrobić sobie zdjęcie z pucharem za mistrzostwo świata z 2018 roku, zobaczyć jak wygląda doping w wykonaniu siatkarskich DJ-ów reprezentacji Polski czy wziąć udział w konkursach związanych z tą dyscypliną sportu.

– W tym roku „debiutowaliśmy” z ofertą siatkarską na cyklu targów turystycznych. ITB Berlin poprzedziła nasza obecność na targach w Helsinkach i Tel Awiwie, a po Berlinie byliśmy jeszcze w Moskwie. Nasze stoisko w Berlinie było najbardziej okazałe, ale to był świadomy wybór wynikający z faktu, że siatkówka w Niemczech zyskuje na popularności. W Niemczech mieszka też bardzo wielu naszych rodaków. Nasza siatkarska oferta to rezultat wspólnej koncepcji wypracowanej z Polską Organizacją Turystyczną – powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Wyjątkowy klimat jaki udało się stworzyć wokół polskiej siatkówki od lat zauważają włodarze zarówno Międzynarodowej, jak i Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej. W efekcie coraz więcej siatkarskich imprez odbywa się właśnie nad Wisłą. W tym roku m.in. w Łodzi odbędą się Mistrzostwa Europy Kobiet, a w Gdańsku Interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do IO 2020 mężczyzn. W 2022 roku nasz kraj wspólnie z Holandią zorganizuje natomiast Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet.

– Siatkówka to już od wielu lat jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w naszym kraju. Duże imprezy sportowe organizowane w pięknych, polskich halach przyciągają tłumy zagranicznych kibiców, którzy między meczami mogą zobaczyć jak bardzo się Polska zmieniła przez ostatnie lata. Jestem przekonany, że dzięki ogromnym emocjom, które towarzyszą tego imprezom, pamięć o Polsce pozostanie w kibicach na długie lata – powiedział prezes POT Robert Andrzejczyk.

Obecność Polskiej Siatkówki na tegorocznych targach turystycznych została już zauważona przez zagraniczne media, które atmosferę podczas widowisk siatkarskich w Polsce opisują jako absolutnie unikalną. Siatkówka w Polsce jest bowiem dyscypliną rodzinną, radosną, pełną pozytywnych emocji. Nie przypadkiem określa się nas „Poland – Volleyland”. 

Do góry