en
en

Krystian Herba zdobył najwyższy budynek Czech na rowerze

Krystian Herba zdobył najwyższy budynek Czech na rowerze

Rzeszowski sportowiec pobił kolejny rekord. Tym razem Krystian Herba pokonał 30 pięter i 632 schody budynku AZ Tower w Brnie, najwyższego budynku w Czechach. Chciał to zrobić w czasie 10 minut, ale udało mu się pokonać wieżowiec w 8 minut i 55 sekund! Jednym z partnerów wspierających Krystiana Herbę w ustanawianiu rekordów jest Polska Organizacja Turystyczna.

Krystian Herba to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w trialu rowerowym. Na świecie znany jest jako człowiek, który skacząc na rowerze po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie. Ma na swoim koncie zdobycie najwyższych drapaczy chmur w Polsce, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Dubaju, Chinach i Australii. Należą do niego aktualne rekordy Guinnessa w ilości schodów pokonanych na rowerze (3461 – Willis Tower w Chicago) oraz w ilości schodów pokonanych na rowerze w ciągu 1 minuty (119 – Atomium w Brukseli, Belgia). Tym razem postanowił zdobyć AZ Tower w Brnie w mniej niż 10 minut.

Okazało się jednak, że na miejscu musiał zweryfikować swoje plany. – Cel, który sobie postawiłem, był niezwykle trudny do osiągnięcia. Dwa tygodnie temu otrzymałem informację od pracowników budynku AZ Tower, że na szczyt wiedzie 561 schodów. Pomyślałem, że uda mi się wskoczyć na szczyt w 10 min. Na miejscu okazało się, że budynek liczy 632 schody. To duża różnica – powiedział Krystian Herba. – Na szczęście, na półpiętrach było bardzo dużo miejsca. Do każdej kolejnej sekcji schodów mogłem podjechać dość szerokim łukiem, co pozwalało mi zaoszczędzić ważne sekundy. Ostatecznie wskoczyłem na szczyt w 8 minut i 55 sekund. To przeszło moje oczekiwania – dodaje sportowiec.

Krystian Herba podejmie kolejne wyzwanie 15 maja. Będzie to Swissotel Tallinn w Estonii. Rzeszowianin będzie musiał pokonać 30 pięter, czyli 729 schodów.

Partnerami wspierającymi Krystiana w ustanawianiu rekordów są: Polska Organizacja Turystyczna, Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów oraz BOZ Development.

Herba.JPG

Do góry