en
en
Kontakt

Mobilna informacja turystyczna w Poznaniu

Miasto Poznań rozpoczyna pilotażowy projekt "Mobilne punkty informacji turystycznej". Program został przygotowany z myślą o promocji turystycznej Poznania przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™.

- Od 15 lipca do 15 września 2011 r. przeszkoleni informatorzy będą poruszać się po mieście przez 7 dni w tygodniu na oznakowanych rowerach i w specjalnych strojach  ze znaczkiem informacji turystycznej i logo Poznania Miasta - Gospodarza UEFA EURO 2012™ - mówi Włodzimierz Groblewski, szef turystycznego zespołu EURO 2012 w Poznaniu. Trasa przejazdu rowerzystów przebiegać będzie przez najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca - w tym Ostrów Tumski, Stary Rynek, okolice Jezior Maltańskiego i Starego Browaru.

Każdy z trzech rowerów informacyjnych wyposażony będzie w sakwy zawierające mapy centrum miasta i przewodniki turystyczne. Wszystkie materiały promocyjne przygotowane są w kilku językach, m.in. angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim, a każdy z rowerzystów posługuje się dwoma językami obcymi.

Podobna akcja odbędzie się także w przyszłym roku w czasie rozgrywek UEFA EURO 2012™. Materiały promocyjne będą zawierać wówczas także informacje przydatne kibicom.

Do góry