en
en
Kontakt

Blisko 100 uczestników tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”!

We wtorek 8 maja 2012r. na hali Torwaru w Warszawie ogłoszone zostały nominacje w tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”. W jego XXII edycji zmierzyło się 76 uczestników – najlepszych pod względem jakości produktów i usług, innowacji oraz gmin. Wynik głosowania 33 osobowej Kapituły poznamy 11 czerwca 2012r. podczas uroczystej Gali w Teatrze Wielkim.

Każdego roku do rywalizacji stają firmy, które liczą na potwierdzenie walorów jakościowych, technologicznych i użytkowych swoich produktów oraz usług. Wśród firm nominowanych w tegorocznej edycji znalazły się m.in. Instytut Badawczy Dróg i Mostów – za innowacyjny Inteligentny System Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów (ISKIP), znane wszystkim rodzicom Bielskie Zakłady Obuwia „Befado”, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna – za kreowanie rozwoju przedsiębiorczości poprzez tworzenie otoczenia sprzyjającego zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, a także popularne sery „Lazur” czy gmina Białystok.

W sumie do Godła nominowanych zostało 76 uczestników, z czego 32 stanowią produkty, 18 – usługi, 8 – innowacje, 14 – gminy a 4 – inwestycje zagraniczne.

- Najnowszą kategorią wprowadzoną w tym roku są inwestycje zagraniczne. Chcieliśmy tym samym wyróżnić firmy, które prowadząc swoją działalność na terenie innego kraju promują tam Polskę oraz te z zagranicznych przedsiębiorstw, które z sukcesem działają w Polsce i jednocześnie nie zapominają o pracy, jaką Polacy wkładają w rozwój działalności ich firmy. Z okazji jubileuszu działalności Konkursu przyznamy też nagrodę specjalną w kategorii „imprezy społeczne” – powiedział podczas konferencji Michał Lipiński, szef Konkursu „Teraz Polska".

W dniu ogłoszenia nominacji w hali Torwaru miała miejsce wystawa nominowanych do Godła w tegorocznej edycji Konkursu. Była to okazja do zaprezentowania się przed 33 osobową Kapitułą Godła "Teraz Polska", w której skład wchodzą autorytety życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego i politycznego. Po zapoznaniu się z nominacjami Kapituła, na podstawie m.in. ocen wydanych przez niezależne Komisje Ekspertów, wyłoni zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek Godła „Teraz Polska” odbędzie się 11 czerwca 2012r. w Teatrze Wielkim, gdzie nagrodzeni odbiorą statuetki z rąk przewodniczącego Kapituły Konkursu prof. Michała Kleibera oraz Prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Krzysztofa Przybyła.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Konkurs „Teraz Polska” ma charakter niekomercyjny, a jego celem jest nagrodzenie najlepszych produktów i usług, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem    dla innych. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: dla produktów i usług, gmin oraz przedsięwzięć innowacyjnych.

Tekst: Paulina Olejniczak

Do góry