en
en

Podczas I Forum Regionalnego Polsko-Chińskiego w Gdańsku odbył się warsztat dla touroperatorów polskich i chińskich, zorganizowany przez Polską Organizację Turystyczną. 22 kwietnia br w Forum wzięło udział prawie 200 przedstawicieli chińskich podmiotów, w tym grupa zaproszona przez Polską Organizację Turystyczną. Forum otworzyli między innymi: Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, WuYunQiMuGe Przedstawiciel władz centralnych Chin, Xu Jian Ambasador ChRL w Polsce, Tadeusz Chomicki Ambasador RP w Pekinie. Wśród ponad 300 zaproszonych polskich gości był także Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

W części poświęconej turystyce reprezentanci tej dziedziny starali się przedstawić sobie nawzajem obszary, w których współpraca polsko - chińska może przynieść satysfakcjonujące obie strony efekty. W konferencji poprzedzającej warsztaty, Rafał Szmytke przedstawił poencjał turystyczny Polski a także założenia kampanii realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną na rynku chińskim. Ministerstwo Sportu i Turystyki reprezentowała Maria Napiórkowska Dyrektor Departamentu Turystyki. Prezentację chińskich projektów turystycznych przedstawił Chang Suhua z właściwego urzędu odpowiadającego za turystykę w Chinach. Chungming Wong z Biura LOT w Pekinie podkreślił znaczenie bezpośredniego połączenia z Polską.

Po konferencji rozpoczęły się warsztaty dla polskich i chińskich touoperatorów. Celem przedsięwzięcia realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną jest włączenie polskich ofert do chińskich katalogów. Pierwsze takie szkolenie odbyło się we wrześniu w 2012 roku podczas targów TT Warsaw, kolejne planowane jest w czwartym kwartle br w Pekinie, Kantonie i Szanghaju. Organizacja warsztatów jest jednym z działań składających się na projekt "Lubię Polskę", obejmujący rynki azjatyckie - Chiny, Japonię i Indie. Wymiana informacji i nawiązanie bezprośrednich kontaktów w czasie warsztatów jest początkiem współpracy między biurami trwającej przez wiele lat. Podróż studyjna, w której wzięli udział chińscy touoperatorzy obejmowała oprócz Gdańsk także zwiedzanie Warszawy, Torunia, Malborka i Sopotu.

Do góry