en
en
Kontakt

Krakowski Klub Ambasadora

Krakowski Klub Ambasadora Kongresów to inicjatywa mająca na celu współpracę z przedstawicielami środowiska naukowego z Krakowa, zaangażowanych w organizację i pozyskiwanie międzynarodowych konferencji i kongresów. Dzięki temu, że Klub działa w ramach projektu Kraków Network, skupiającego szereg podmiotów należących do branży MICE, możliwa jest integracja branży i naukowców, łatwiejszy kontakt z uniwersytetami i zjednoczona formalnie pomoc w pozyskiwaniu wydarzeń.

Generalnym założeniem spotkań edukacyjnych i networkingowych, odbywających się w ramach projektu Kraków Network jest zwiększenie liczby wydarzeń biznesowych i naukowych w Krakowie, natomiast Klub Ambasadora skupia się w szczególności na dotarciu do organizatorów kongresów naukowych.

Większość członków Klubu stanowią profesorowie, którzy zostali wyróżnieni honorowym tytułem Ambasadora Kongresów Polskich. Mile widziani są także potencjalni Ambasadorzy, którzy prężnie działają w swoich dziedzinach i interesują się również tematem organizacji konferencji i kongresów. Obecnie jednym z najważniejszych zadań jest poszerzanie zasięgu Klubu o takie właśnie osoby.

Bezpośrednim efektem działania Klubu jest wyselekcjonowanie konkretnych wydarzeń, o które może ubiegać się Kraków. Dzięki Klubowi udaje się nawiązać bezpośrednie relacje z profesorami i zachęcić ich do zaangażowania się w proces aplikacyjny o nowe kongresy. Ponadto dzięki Klubowi udało się uzyskać zaproszenia do wystąpień poświęconych kongresom i konferencjom na krakowskich uczelniach.

Kontakt z Krakowskim Klubem Ambasadora Kongresów: paula.fanderowska@icekrakow.pl.

Do góry