en
en
Kontakt

FIT – Stare Jabłonki i Poznań, listopad 2016 r.

W listopadzie 2016 roku odbyły się dwa spotkania Forum Informacji Turystycznej. 16 listopada 2016 r. w Starych Jabłonkach, podczas Forum POT-ROT-LOT-Miasta odbyło się posiedzenie Zarządu FIT.

Członkowie Zarządu dyskutowali m.in. o nowych regulaminach certyfikacji informacji turystycznej i konkursu na najlepsze centrum informacji turystycznej, możliwościach wprowadzenia nowego zawodu „brokera turystycznego” oraz projekcie „karta informatora”. Podsumowano także działania i zaangażowanie punktów informacji turystycznej w Światowe Dni Młodzieży. Ważną kwestią było również sfinalizowanie programu Walnego Zgromadzenia FIT zaplanowanego na 21-22 listopada w Poznaniu.

Zgodnie z planem, członkowie Forum Informacji Turystycznej spotkali się w Poznaniu w Hotelu „Ikar” na obradach Walnego Zgromadzenia w dniach 21-22 listopada 2016 r. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Wydawnictwem Miejskim Posnania, które prowadzi centra informacji miejskiej w Poznaniu. Partnerami byli również: Wielkopolska Organizacja Turystyczna i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. Program Walnego FIT był wypełniony ciekawymi dyskusjami i prezentacjami dotyczącymi nowoczesnych form prowadzenia informacji turystycznej, jak również trendów w zakresie obsługi turystów. Uczestnicy mieli szansę zapoznać się także z ofertą turystyczną Poznania podczas wizyt w dwóch centrach informacji miejskiej, Muzeum Rogalowym i Bramie Poznania.

Walne Zgromadzenie FIT 2016 - Program

Sprawozdanie Walne Zgromadzenie - Poznań 2016

Do góry