en
en
Kontakt

POZNAŃ Convention Bureau

BIURO KONFERENCJI I KONGRESÓW – POLSKA
(CONVENTION BUREAU OF POLAND)

Convention Bureau – Poznań

Poznań

Z końcem stycznia 2005 roku powstało Biuro Kongresów i Konferencji Poznań - Poznań Convention Bureau. Jednostka to powołana została przez prezydenta miasta w ramach struktur Urzędu Miasta Poznania. Stolica Wielkopolski dołączyła tym samych do grona polskich miast - Krakowa, Wrocławia i Warszawy, które aktywnie rozwijają i wspierają lokalną i regionalną turystykę biznesową.

Rolą Poznań Convention Bureau jest przede wszystkim wypracowanie spójnego i całościowego obrazu Konferencyjnego Pozania, miasta przyjaznego i otwartego dla gości, oferującego profesjonalne usługi na wysokim poziomie oraz aktywna promocja takiego wizerunku miasta. Poznań CB staniowić będzie również miejsce, w którym bezstronnie reprezentowane będą interesy obu podmiotów realizujących usługi, czyli szeroko rozumianej branży biorącej udział w obsłudze ruchu biznesowego.

Pracownicy Poznań CB będą prowadzić doradztwo związane z organizacją różnego typu spotkań w mieście i regionie oraz "opiekować się" organizatorami konferencji w procesie przygotowania imprezy. Należy podkreślić, że celem nadrzędnym działaności Poznań CB jest kształtowanie pozytywnego wizerunku Poznania oraz starania o przyciągnięcie do miasta jak najwiekszej ilości konferencji i spotkań.

Najbliższe działania, jakie stoją przed Poznań CB to m.in. rozstrzygnięcie konkursu na linię graficzną wszystkich materiałów firmowanych przez Poznań CB i wydanie nowej edycji "Informatora - konferencje w Poznaniu", prowadzenie profesjonalenj strony interentowej Poznań CB, przygotwanie we współpracy z poznańską branżą udziału miasta w tegorocznych targach turystyki biznesowej, opracowanie i prowadzenie kalendarium spotkań w mieście w celu zapewnia optymalnego wykorzystania infrastruktury turystycznej i konferencyjnej w mieście i okolicach, przystąpienie Poznania do International Congress & Convention Association.

Poznań Convention Bureau
Urząd Miasta Poznania
Pl. Kolegiacki 17
61-841 Poznań
tel. +48 61 878 56 62
fax.+48 61 852 76 86
pcb@um.poznan.pl
dyrektor: Lech Łangowski


Do góry