en
en
Kontakt

03_20_0401_Odp_W_Pol_pot.gov_turysci_1170x361.png

Od 4 maja hotele i inne miejsca noclegowe, a także część atrakcji turystycznych może być  otwarta. W poniedziałek, 18 maja wprowadzono kolejny etap odmrażania gospodarki i turyści mogą skorzystać także z usług gastronomicznych. Dzięki tym działaniom turystyka krajowa zaczyna się odradzać. Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna kampanię społeczno-informacyjną pod hasłem „Odpoczywaj w Polsce bezpiecznie”, której częścią jest „Dekalog Bezpiecznego Turysty” – zaakceptowany przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Z badania zleconego przez Polską Organizację Turystyczną wynika, że w najbliższych tygodniach aż 30% Polaków chciałoby się wybrać na krótki urlop. Dla naszych rodaków ważnym elementem planowanych wyjazdów jest bezpieczeństwo. Celem kampanii POT jest zachęcenie turystów do wyjazdów na terenie kraju z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa oraz przygotowanie branży na nowe wyzwania. Hotele, obiekty noclegowe, restauracje i atrakcje turystyczną zmagają się teraz z zupełnie inną rzeczywistością niż dotychczas. 

― Mamy nadzieję, że wytyczne pozwolą na odrodzenie turystyki krajowej. Zdajemy sobie sprawę, że nadal najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów, pracowników szeroko pojętej branży turystycznej oraz przedsiębiorców. Dlatego na stronie pot.gov.pl stworzyliśmy zakładkę „bezpieczne podróżne”, gdzie wszystkie te grupy znajdą niezbędne informacje ― powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Robert Andrzejczyk.

Na potrzeby kampanii społeczno-informacyjnej Polska Organizacja Turystyczna opublikowała „Dekalog Bezpiecznego Turysty”, który został pozytywnie zaopiniowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Zawiera on podstawowe zasady, których powinniśmy przestrzegać na obecnym etapie rozwoju pandemii. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że podróżować mogą jedynie osoby zdrowe, a wyjazd warto zaplanować z osobami, z którymi mieszka się na co dzień. Nie zapominajmy także, że część obiektów ograniczyła swoją działalność, dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić, na jakich zasadach pracuje dane miejsce.

Do góry