en
en

Zobacz Hity Polskiej Turystyki!

270x136_hity_cr__1.png

Polska Organizacja Turystyczna na podstawie badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych wytypowała atrakcje z każdego województwa, które ze względu na największy potencjał przyciągania ruchu turystycznego można traktować jako flagowe.

hity33Polska Organizacja Turystyczna na podstawie badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych wytypowała atrakcje z każdego województwa, które ze względu na największy potencjał przyciągania ruchu turystycznego można traktować jako flagowe. Z wszystkich tych flagowych atrakcji turystycznych wybrano po 5 z każdego regionu, które były zamieszczane w sondzie Narodowego Portalu Turystycznego w 16 edycjach regionalnych. W sondzie finałowej internauci mogli oddawać głos na atrakcje, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych województwach.

W sondażu Top 5, grunwaldzka inscenizacja zdecydowanie wygrała etap eliminacji regionalnych, a w rundzie ogólnopolskiej pogromiła konkurentów sprawnością organizacyjną w mobilizowaniu zwolenników. Zwycięstwo zapewniło rycerstwu zdobycie 27,3 % głosów. Drugie w stawce z wynikiem 20,8 % zakończyło sondaż Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni. Kolejne miejsca przypadły Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała, która zebrała 10,2 % głosów, Puszczy Białowieskiej – UNESCO/Białowieskiemu Parkowi Narodowemu z 8,7 % i Skansenowi w Sanoku wybranemu do Top 5 przez 8 % głosujących internautów.

Lista Top 5 hitów atrakcji turystycznych sondy ogólnopolskiej:

1. Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem
2. Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni
3. Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała
4. Puszcza Białowieska – UNESCO / Białowieski Park Narodowy
5. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (Skansen w Sanoku)

ZOBACZ WIĘCEJ

Hity1

Do góry