en
en

Z aplikacją po parkach

270x136_parki_cr.png

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego została opracowana na telefon lub tablet aplikacja „Parki Krajobrazowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego”, która łączy funkcjonalność wirtualnego przewodnika i nawigacji. Pozwala na planowanie wycieczek, w przystępny sposób prezentuje atrakcje, a wyczerpujące opisy wzbogacone są o fotografie i grafiki.

parki crNa zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego została opracowana na telefon lub tablet aplikacja „Parki Krajobrazowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego”, która łączy funkcjonalność wirtualnego przewodnika i nawigacji. Pozwala na planowanie wycieczek, w przystępny sposób prezentuje atrakcje, a wyczerpujące opisy wzbogacone są o fotografie i grafiki.

- W Kujawsko-Pomorskiem mamy osiem parków krajobrazowych, wszystkie warte tego, by zobaczyć je i poznać osobiście - wspaniała przyroda z rzadkimi gatunków zwierząt i roślin, liczne jeziora, atrakcyjne szlaki turystyczne, interesujące materialne świadectwa dziedzictwa kulturowego. Nie znam takich, którzy tu nie wracają, często po wiele razy – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Brodnicki Park Krajobrazowy to mniej więcej 45 jezior. Tucholski Park Krajobrazowy i Wdecki Park Krajobrazowy są częściami największego polskiego rezerwatu biosfery – Borów Tucholskich. Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy oferują świetne warunki do podglądania ptaków. Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego chroni i pielęgnuje walory przyrodnicze Doliny Dolnej Wisły oraz kultury menonickiej. W obrębie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego znajduje się najwyższe w regionie wzniesienie - Czarna Góra. Przyrodę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego cechuje różnorodność gatunków roślin, w tym ściśle chronionych.

Przyjazd więc warto zaplanować ze specjalną aplikację, która niewątpliwie ułatwi podróżowanie po tak bogatej krajobrazowo okolicy.

Aplikacja do pobrania:  http://parki.kujawsko-pomorskie.pl

Do góry