en
en

Wzrost liczby podróży autokarowych z Niemiec

Polska wysunęła się na trzecią pozycję w rankingu destynacji turystycznych, odwiedzanych przez Niemców autokarami. Wyprzedzają nas jedynie Włochy i Austria.


Polska zajmuje czołową pozycję w statystykach niemieckiej turystyki autokarowej. Jak podaje Międzynarodowe Stowarzyszenie Turystyki Autokarowej RDA z siedzibą w Kolonii, w 2007 roku weszliśmy na trzecią pozycję listy najważniejszych destynacji (po Włoszech i Austrii), a nasz udział w rynku wzrósł do 6,9% (wzrost o 0,7 p.p. w porównaniu z rokiem 2006). Co ważne, w 2007 roku odnotowano także wzrost bezwzględnej liczby podróży autokarowych do Polski mimo spadku ogólnej liczby zagranicznych podróży autokarowych dokonywanych z Niemiec.

 

Odpowiednie do naszej pozycji było wystąpienie polskich firm na imprezie RDA-Workshop, która odbywała się w Kolonii w dniach od 5 do 7 sierpnia. W tym najważniejszym spotkaniu branży turystyki autokarowej w Niemczech swoją ofertę zaprezentowało 16 uczestników z Polski: biura podróży Akadem, Aktiv Tours, Anna-Tours, Furnel Travel, Grupa Trip, Holiday Travel, Lauer, Orbis Travel, Profi-Tour, Supertour DMC Poland, Travel Plus, Travel Projekt, Varsovia Tours i Weiss Travel, a także Fundacja Zamków i Ogrodów Kotliny Kłodzkiej oraz Hotel Bursztynowy Pałac.

 

Koordynatorem polskiego wystąpienia na RDA-Workshop był berliński Ośrodek POT, który przygotował Polskie Stoisko Narodowe oraz dwie imprezy towarzyszące: międzynarodowe spotkanie branży autokarowej na stoisku Polski i spotkanie polskich uczestników z Konsulem Generalnym RP w Kolonii, Panem Andrzejem Kaczorowskim, oraz kierownikiem Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji, Panią Małgorzatą Wejtko.

 

W przededniu otwarcia RDA-Workshop odbyła się konferencja prasowa Ośrodka, podczas której ofertę polskich firm zaprezentowano dziennikarzom prasy branżowej i konsumenckiej. Przygotowano także specjalne wydanie newslettera z informacjami branżowymi oraz zestaw materiałów dla mediów, a w miesięczniku BusMagazin, jednym z najważniejszych czasopism branżowych, zamieszczono dwustronnicową informację o polskich uczestnikach i ich ofercie. 

 

W tegorocznej imprezie RDA-Workshop uczestniczyło 1.300 biur podóży z 40 państw, a całkowita powierzchnia ekspozycji wyniosła 50 tys. m2.

 


 
Do góry