en
en

Wrocław przyciąga biznesmenów

Jak podaje Gazeta Wyborcza (Wrocław) wśród gości wrocławskich hoteli najwięcej jest biznesmenów. Rekordowo dużo przyjechało ich w listopadzie - aż 77 % wszystkich nocujących. A byłoby ich jeszcze więcej, gdyby Wrocław miał dużei nowoczesne centrum konferencyjne.

Gazeta Wyborcza (Wrocław 26.02)

Patryk W. Młynek


Wśród gości wrocławskich hoteli najwięcej jest biznesmenów. Rekordowo dużo przyjechało ich w listopadzie - aż 77 % wszystkich nocujących.          A byłoby ich jeszcze więcej, gdyby Wrocław miał duże
i nowoczesne centrum konferencyjne.


Kto nocuje we wrocławskich hotelach, sprawdził Instytut Keralla Research na zlecenie Convention Bu-reau Wrocław. Badanie przeprowadzono między czerwcem i grudniem ub. roku. Okazało się, że w tym czasie w celach służbowych miasto odwiedziło 263 tys. osób. I choć najwięcej przyjechało ich w listopadzie, także w pozostałych miesiącach z hoteli korzystali wyłącznie tzw. turyści biznesowi. Ci rekreacyjni, zwiedzający miasto, wybierają raczej tańsze noclegi, m.in. w schroniskach i hostelach.
Specjaliści przekonują, że to dla miasta bardzo opłacalne. - Według analiz firmy Deloitte na jedno euro wydane z kieszeni biznesmena w hotelu przypada średnio 1,5 euro wydane na mieście, dlatego turystyka biznesowa nakręca nie tylko przemysł hotelarski, ale także lokalny biznes.

Do góry