en
en

Wiedeńskie rozwiązania podpowiedzią dla Polaków na Euro 2012

Karta miejska ze zniżkami na miejskie atrakcje turystyczne i komunikacja miejska zintegrowana z kolejową - z tych wiedeńskich rozwiązań mogłaby korzystać Warszawa na Euro 2012.

Gazeta Wyborcza 23.05.08

Michał Wojtczuk

Karta miejska ze zniżkami na miejskie atrakcje turystyczne i komunikacja miejska zintegrowana z kolejową - z tych wiedeńskich rozwiązań mogłaby korzystać Warszawa na Euro 2012
Wiedeńczycy oddadzą kibicom jeden z najważniejszych bulwarów miasta - liczący 1,2 km odcinek ulicy Ring-strasse. Przez całe mistrzostwa będą się tam odbywać imprezy, dlatego zostanie zamknięty dla ruchu. Ze względów bezpieczeństwa na trzy tygodnie ma być nawet zdjęta trakcja tramwajowa..
Wiedeń zachęca fanów piłki nożnej, by korzystali z publicznego transportu. Każdy, kto ma bilet na mecz, może za darmo jeździć wszystkimi miejskimi pojazdami w dniu meczu i do godz. 12 dnia następnego. Pozostali powinni zaopatrzyć się w kartę miejską. Można ją kupić na dobę, 72 godziny albo na tydzień. Wersja trzydniowa kosztuje 18,5 euro (bilet jednorazowy -1,5 euro). W dodatku daje zniżki wdziesiątkach muzeów i atrakcj i turystycznych, np. na gigantyczne diabelskie koło Riesenrad.

Do góry