en
en

Wiedeń - Austrian and Central European Travel Business

Pod taką nazwą po raz pierwszy odbyła się w styczniu giełda dla biur podróży, znana wcześnej jako Austrian Travel Börse. W tym roku Austriacka Organizacja Turystyczna zaprosiła do udziału w imprezie wielu nowych przedstawicieli krajów europejskich, którzy wcześniej nie gościli na giełdzie.
Ponad tysiąc klientów z całego świata mogło dokonać bezpośrednich transakcji z prezentującymi swoje oferty turystyczne reprezentantami Austrii, Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier. Impreza ta od lat jest organizowana na bardzo wysokim poziomie i cieszy się zarówno wśród wystawców jak i kupujących bardzo dobrą opinią. Giełda jest także okazją do roboczych spotkań, wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy między przedstawicielami różnych krajów.
 
Polscy przedstawiciele spotkali się między innymi z dyrektorem Austria Werbung panią dr. Petrą Stolba, z byłym dyrektorem
Österreich Werbung a obecnym przewodniczącym Europejskiej Komisji Turystyki dr Arturem Oberascherem 
W rozmowach uczestniczył również J. Stein z Biura Współpracy Międzynarodowej. W czasie spotkań omówiono zakres współpracy między Polską i Austrią w sektorze turystyki a także możliwości wspólnych działań obu krajó na forum Unii Europejskiej.
Tematem rozmów w Związkowym Ministerstwie Gospodarki było wykorzystanie funduszy unijnych w turystyce. Dyrektor Wydziału Turystycznej Polityki Międzynarodowej dr Angelika Liedler- Janoschik i jej współpracownicy Martina Titlbach-Supper udostępnili pakiet ustaw i regulacji europejskich jak również podzielili się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami z wykorzystania tych funduszy i systemu zarządzania nimi.
 
 
Do góry