en
en

Warszawa turystyczna w liczbach

270x136_warszawa_rapir.jpg

Warszawa podsumowała kompleksowo pod kątem turystycznym miniony rok. Wśród turystów zagranicznych jak i krajowych największą popularnością cieszyło się Stare Miasto oraz Łazienki Królewskie. Potem już gusta zaczynają się różnić. Goście z zagranicy zwiedzają kolejno: Pałac Kultury i Nauki oraz Pałac w Wilanowie zaś Polacy odwiedzają: Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego.

warszawa rapirWarszawa podsumowała kompleksowo pod kątem turystycznym miniony rok. Wśród turystów zagranicznych jak i krajowych największą popularnością cieszyło się Stare Miasto oraz Łazienki Królewskie. Potem już gusta zaczynają się różnić. Goście z zagranicy zwiedzają kolejno: Pałac Kultury i Nauki oraz Pałac w Wilanowie zaś Polacy odwiedzają: Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

W 2015 roku do Warszawy przyjechało 2 650 tysięcy turystów zagranicznych i 4 mln krajowych. Najliczniejszą nacją, która odwiedziła stolicę Polski byli Niemcy (560 tysięcy). Prawie 400 tysięcy przyjechało turystów z Wielkiej Brytanii  a 252 tysiące z USA.

 

Do pobrania: Turystyka w Warszawie. Raport 2015 - Kluczowe dane

Do góry