en
en

W Budapeszcie odbyły się największe na Węgrzech targi turystyczne - Utazás 2007.

W dniach 29.03. – 01.04. odbyły sie już po raz 30 Targi Utazás 2007, które zgromadziły 930 podwystawców i ponad 70 000 odwiedzających.

Targom turystycznym towarzyszyły targi jubilerskie KARAT oraz gastronomiczne Culinary Expo-Gasztro Show oraz I. Magyar Leader Expo.

Targi turystyczne na Węgrzech, a szczególnie targi Utazás są niezwykle popularne, gdyż turyści indywidualni kupujący usługi w czasie targów otrzymują wysokie rabaty od  touroperatorów. Turyści węgierscy, już przyzwyczajeni do tej formy, swoje plany wyjazdów np. urlopowych czy weekendowych przygotowują wcześniej i wykupują usługi na targach lub na podstawie zebranego materiału, zaraz po nich (oferty te można wykupić jeszcze bezpośrednio po targach). Dzięki temu wszyscy zainteresowani wyjazdami w danym roku odwiedzają pawilony targowe w poszukiwaniu odpowiedniej dla siebie oferty.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także polskie stoisko narodowe przygotowane pod hasłami: „Polska w 2007 roku też czeka na przyjaciół z Węgier”, „Spędź urlop w gościnnej, przyjaznej Polsce” oraz „Chcesz uprawiać sporty, zwiedzać miasta, wziąść udział w wydarzeniach kulturalnych, leczyć się w uzdrowiskach, dokształcać się na konferencjach, kongresach? – to wszytsko możesz uczynić w Polsce”.

 

Aż 5 regionów Polski przedstawiło się na tegorocznych targach: Śląsk, Dolny Śląsk, Lubuski, Podkarpacki, Małopolski. Po raz pierwszy Węgrzy mogli zapoznać się z atrakcjami Podkarpacia oraz regionu Lubuskiego.


Podwystawcy soiska narodowego:

1. Polskie Stowarzyszenei Flisaków Pienińskich

 

 9. Sląsk

 

2.Mazurkas Travel Kraków

                                                   

10. Dolny Sląsk

 

3. „START“ Travel & Hotel „START“

                                                           

11. Info-Tour Zakopane

 

4.  Hotel Krakus**

                                                              

12.Podkarpackie

 

5. Orbis Kraków

 

13.Lubuskie

                                                               

6.MALOPOLSKA

                                                                    

14. Top Travel Service Kraków

 

7. Tarnów

 

15. „Zakopane” BP

 

8.PUHIT Kraków

 

16.„Bratniak” Hotele Studenckie

 

W pierwszy dzień Targów został zorganizowany workshop, na który zostało rozesłanych 300 zaproszeń do węgierskich touroperatorów oraz biur podróży oraz konferencja prasowa dla150 dziennikarzy.

Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszył się jak zwykle Kraków, Region Małopolski, Podkarpackie i Przemyśl, Dolny Sląsk i Wrocław. Węgrzy pytali sie również o Mazury, Pomorze, Beskid Śląski. Większość turystów odwiedzających nasze stoisko miało określony cel podróży do Polski - zarówno pobytów kilkudniowych jak i wyjazdów wakacyjnych.

 

 

 


Do góry