en
en

Travel Market UKRAINE' 2008

Polska Organizacja Turystyczna otrzymała od organizatorów Travel Market Ukraine 2008, wyróżnienie za udaną promocję Polski, jako kraju kulturalnych i historycznych miejsc, o wyjątkowych walorach naturalnych.

W dniach 7-9 października 2008 r. w Kijowie odbyły się piętnaste, jubileuszowe targi turystyczne pod nazwą Travel Market UKRAINE’ 2008.


Na nowym miejscu, w Międzynarodowym Centrum Targowym przy Browarskim Prospekcie, zgromadziły licznych wystawców, w tym narodowe stoiska wielu krajów Europy i innych kontynentów.


Tradycyjnie największym stoiskiem mogła poszczycić się Polska, która na Ukrainie cieszy się opinią kraju bardzo atrakcyjnego dla zimowego wypoczynku. Oprócz biur podróży sprzedających ofertę narciarską, zaprezentowały się liczne polskie regiony, dla których ukraiński rynek stał się interesujący. Były to Małopolska, Mazowsze, Śląsk, Dolny Śląsk i Ziemia Łódzka. W wystawie brało także udział Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, z propozycją sanatoryjną oraz spa & wellness.


Na targach gościli między innymi: Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystyki, Bartómiej Walas, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz wielu przedstawicieli polskich regionów. Ekspozycję ozdobił występ polonijnego zespołu „Jaskółki” z Kijowa.


Polska Organizacja Turystyczna otrzymała od organizatorów wyróżnienie „za udaną promocję Polski, jako kraju kulturalnych i historycznych miejsc, o wyjątkowych walorach naturalnych.


Do góry