en
en

Szwajcaria - "Dzień Polski w Lugano"

2005-10-19

W dniu 18 października 2005 odbyła się organizowana we współpracy z Wydziałem Ekonomiczno-Handlowym Ambasady RP w Szwajcarii impreza promocyjna pt. ”Dzień Polski w Lugano”. Szwajcarskim partnerem przy organizacji imprezy była Izba Handlowo- Przemysłowa Kantonu Ticino i Stowarzyszenie biznesu OSEC. Celem imprezy było przybliżenie szwajcarskim partnerom najnowszych wiadomości na temat Polski, naszej przynależności do Unii Europejskiej, możliwości inwestowania i rozwoju turystyki biznesowej i kongresom.

Impreza pod patronatem Ambasadora RP w Szwajcarii Janusza Niesyto została zorganizowana w salach hotelu Bellevue au Lac i zgromadziła ponad sześćdziesięciu reprezentantów biznesu z tej włoskiej części Szwajcarii, a także z sąsiedniego Mediolanu (przybyli z Polską Konsul ds Gospodarczych Ewą Dolińską). O wystrój sali konferencyjnej zadbał WEH w Bernie, POIT Wiedeń i PLL LOT biuro w Zurychu. Nasze znakomite materiały promujące walory turystyczne Polski, cieszące się jak zwykle dużym zainteresowaniem publiczności, znalazły się nie tylko na specjalnie zorganizowanym stanowisku informacyjnym, ale również w specjalnie przygotowanych pakietach promocyjnych wręczonym uczestnikom spotkania. W trakcie seminarium swoimi informacjami na temat Polski, współpracy gospodarczej i doświadczeniami z naszego rynku podzielili się ze zgromadzonymi gośćmi:

  1. Janusz Niesyto - Ambasador RP w Szwajcarii;
  2. Claudio Camponovo - Prezes Izby Handlowo-Przemysłowej Kantonu Ticino;
  3. Rodolfo Laub – szef departamentu Europy SECO z Berna;
  4. Urlich Schwendimann – dyrektor Polsko - Szwajcarskiej Izby Przemysłowej;
  5. Giuseppe Filardi – dyrektor generalny firmy Chemiplast SA;

Jednym z prelegentów był Włodzimierz Szeląg, dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej z Wiednia, który przedstawił przygotowaną specjalnie na tę imprezę prezentację multimedialną w języku włoskim dotyczącą rozwoju sektora turystyki biznesowej i kongresom w Polsce. Obok ogólnych informacji dotyczących turystyki prezentacja poświęcona była rozwojowi convention bureau w naszym kraju. Prezentacja została bardzo dobrze przyjęta przez zgromadzonych gości, a przez prowadzącego została nazwana „Passionata presentione”.

Po dyskusji i wymianie uwag na temat poszczególnych wystąpień uczestniczący w imprezie goście mieli okazję degustacji specjałów kuchni polskiej prezentowanych przez biuro podróży TRIP z Zakopanego.

Do góry