en
en

Święto Alei Tervuren w Brukseli

1 czerwca 2008 roku odbył się festyn, urządzonyz okazji 113 urodzin jednej z najpiękniejszych ulic Brukseli Avenue de Tervuren. Na obchodach nie mogło zabraknąć naszeg belgijskiego oddziału. Aleja Tervuren jest jedną z najpiękniejszych i najstarszych ulic Brukseli.

W tym roku Avenue de Tervuren obchodziła 113 urodziny, co jest imponującym jubileuszem w istniejącym od niecałych 180 lat Królestwie Belgii.

Jak co roku z tej okazji, 1 czerwca, odbył się festyn będący jedną z najpopularniejszych imprez ulicznych wśród mieszkańców Brukseli.

Odwiedzającym podobają im się przejażdżki starodawnym tramwajem, Miasteczko Międzynarodowe i wielkie smażenie jajecznicy z 10 000 jaj, organizowane na zakończenie festynu.

Wśród wystawców Miasteczka nie zabrakło Polski i jej oferty turystycznej. Na stoisku organizowanym przez POIT we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji swoją ofertę turystyczną prezentowały przedstawicielstwa polskich regionów przy Unii Europejskiej – Podlasie, Zachodniopomorskie, Śląsk, Opolskie oraz Kujawsko-Pomorskie.

Nie zabrakło też oferty PLL LOT wzbogaconej o niedawno otwarte, bezpośrednie połączenie z Brukseli do Wrocławia.
Do góry