en
en

Światowy Dzień Turystyki w Warszawie

W tym roku obchody przypadają na 25 września i zorganizowane będą w całości w Warszawie. Tegoroczne hasło brzmi: „Turystyka – wyzwania wobec zmian klimatycznych”.

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest na świecie od ponad 25 lat. Ustanowiony został przez Światową Organizację Turystyki (Word Tourism Organization). W tym roku obchody przypadają na 25 września i zorganizowane będą w całości w Warszawie.
Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest jako święto turystów a także ludzi, którzy zawodowo zajmują się turystyką. Jest także doskonałą okazją do integracji przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i środowiska turystycznego. Obchody tego dnia są także okazją do wymiany doświadczeń i uhonorowania osób zasłużonych dla turystyki.

Co roku Światowy Dzień Turystyki organizowany jest pod innym hasłem. Tegoroczne hasło brzmi: „Turystyka – wyzwania wobec zmian klimatycznych”. Hasło ukazuje złożoność turystyki i zachodzących w niej procesów a także pokazuje jej interdyscyplinarny charakter. przez różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego.

Polska Organizacja Turystyczna w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki chce zwrócić uwagę władz, mediów, inwestorów na turystykę jako branżę przemysłu przynoszącą ogromne dochody, mającą wpływ na różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego, stwarzającą szansę rozwoju dla Polski, ale również jako biznes wymagający odpowiedniego finansowania i zarządzania.

W ramach rejonowych obchodów XXVI Światowego Dnia Turystyki zaplanowane zostały następujące działania:
15 września - konferencja prasowa

15- 30 września - kampania „Zarabiaj na Turystyce” (bilbordy w centrum Warszawy)

18 września – dyskusja w Sejmie na temat turystyki

22 września - happening  „Zarabiaj na Turystyce”

25 – 28 września – Otwarcie Międzynarodowych Targów TT Warsaw Tour & Travel

25 września - Gala z okazji ŚDT, na której zostaną odznaczone osoby zasłużone dla turystyki oraz odbędzie się premiera 6 spotów  realizowanych przez CNN.

Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskich Linii Lotniczych LOT, 26 września rusza kampania promocyjna polskiej gospodarki oraz turystyki w CNN International.

Do góry