en
en

Spotkanie z przedstawicielami turystyki tunezyjskiej

10 marca odbyło się spotkanie z Panem Khelil Lajimi, Ministrem Turystyki Tunezji oraz Panem Béchir Chebaane, Ambasadorem Tunezji w RP.

10 marca odbyło się spotkanie z  Khelil Lajimi, Ministrem Turystyki Tunezji oraz Béchir Chebaane,  Ambasadorem Tunezji w RP. Ze strony polskiej Ministrerstwo Sportu i Turystyki reprezentował Minister Mirosław Drzewiecki a Polską Organizację Turystyczną Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, Wiceprezes POT.

W związku z 50. rocznicą nawiązania polsko-tunezyjskich stosunków dyplomatycznych, w dniu 31 marca 2009 r. w Sejmie odbędzie się konferencja „Współpraca polsko-tunezyjska – historia, stan obecny, perspektywy”.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele komisji spraw zagranicznych Parlamentu Tunezji, polscy parlamentarzyści, przedstawiciele Ambasady Republiki Tunezyjskiej w Polsce, wybranych resortów, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i środowisk, których działalność ma związek ze współpracą polsko-tunezyjską.

Jednym z obszarów tematycznych będzie turystyka. W ostatnich latach ruch turystyczny z Polski do Tunezji gwałtownie się rozwijał. W 2008 r. liczbę turystów z Polski szacowano na ok. 250 tys. osób - prawie tyle samo co z Wielkiej Brytanii. Polacy znaleźli się w pierwszej dziesiątce odwiedzających Tunezję, za turystami z Francji, Libii, Algierii, Włoch, Hiszpanii i Niemiec. Sytuacja ta stanowi istotny element dalszego rozwoju wzajemnych przyjacielskich relacji między naszymi krajami.

Do góry