en
en

Sekretarz Generalny UNWTO Francesco Frangialli w Polsce

3 września br. Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki spotkał się z Sekretarzem Generalnym Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) Francesco Frangiallim.

W spotkaniu wzięli również udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska oraz Regionalny Przedstawiciel na Europę UNWTO Eduardo Fayo Sola.

Głównym celem wizyty Sekretarza Generalnego UNWTO Francesco Frangialliego w Polsce było podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia Międzynarodowego Ośrodka Dokumentacji i Promocji Dziedzictwa Przemysłowego dla Turystyki w Zabrzu. Będzie to drugi tego typu ośrodek na świecie, objęty patronatem UNWTO (po Ośrodku Jedwabnego Szlaku w Uzbekistanie).

Główne zadania ośrodka polegać będą na stworzeniu listy światowego dziedzictwa przemysłowego i na jej podstawie wykreowania nowego produktu turystycznego – światowego szlaku zabytków techniki. Ośrodek będzie wspierać inicjatywy społeczne, gospodarcze i polityczne mające na celu troskę o dziedzictwo przemysłowe i jego wykorzystanie dla rozwoju turystyki.
powrót  

Do góry