en
en
Kontakt

Rozpoczął się Tydzień Turystyki Polskiej na EXPO 2015 w Mediolanie!

270x136_IN1__1.jpg

18 maja br. w scenerii polskiego sadu, który zapachem jabłek i śpiewem ptaków witał gości, rozpoczął się na Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie, w Magna Pars, przy via Tortona, Tydzień Turystyki Polskiej. Ponad stu siedemdziesięciu gości przywitali: dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT we Włoszech Małgorzata Furdal oraz Maurizio Di Maggio, dziennikarz Radio Montecarlo.

IN3T.J cr cr

 Na zdjęciu: Tomasz Jędrzejczak Wiceminiester Sportu i Turystyki

Wydarzenie w formie spontanicznej, dowcipnej rozmowy przeplatanej pięknymi filmami prezentującymi uroki regionów zgromadziło przedstawicieli mediów oraz wielu znakomitych gości. Obecni byli m.in. Wiceminiester Sportu i Turystyki Tomasz Jędrzejczak, Wicemarszałkowie Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda oraz Jacek Krupa, Zastępca Komisarza polskiego pawilonu na EXPO Andrzej Szewczyk, Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

IN2 R.SZ cr cr

Na zdjęciu: Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej

Ogromną ciekawość gości wzbudziły prezentujące się, współpracujące z POT przy okazji EXPO, regiony i miasta: Warszawa, Małopolska i Kraków, Dolny Śląsk z Wrocławiem, regiony, przez które przebiega szlak Greenvelo, Podlasie, Lubelskie oraz Związek Miast i Gmin Morskich.

Prezentację regionów okraszoną obrazem i dźwiękiem dodatkowo wzbogacały informacje przekazywane przez prowadzących. Tę niezwykłą podróż po Polsce zakończyła niespodzianka, prezentacja Dworu Sieraków przez jego właścicieli Pawła Gąsiorka i Karolinę Grabowską. Oprócz opowieści dotyczącej uratowania, odrestaurowania i pomysłu na ten produkt turystyczny, uczestnicy spotkania zaproszeni zostali na degustację kulinarną. Zwieńczeniem spotkania była prawdziwa wariacja w temacie włosko-polskiej kuchni, bowiem kucharze restauracji Da Noi In oraz Dworu Sieraków zaprezentowali menu wieczoru, którego goście na zakończenie uroczystości mogli zakosztować.

Wieczór inauguracyjny stanowił preludium do Tygodnia, który bogatą ofertą kulturalno-sportową z pewnością przyciągnie włoską publiczność EXPO 2015 i zachęci do odwiedzania naszego kraju. A wszystko to w ramach kampanii Promujmy Polskę Razem.

Zapraszamy do objerzenia krótkiej relacji z wieczoru inauguracyjnego w TVP Info: http://www.tvp.info/20115234/polska-na-expo-ruszyl-tydzien-turystyki-polskiej

Więcej zdjęć można zobaczyć na: https://www.facebook.com/PolskaOrganizacjaTurystycznaOficjanlyFanPage?fref=ts

                           expo2  Ogród EXpo
                           sala expo  expo1

Do góry