en
en

Porozumienie o współpracy w dziedzinie turystyki

12 marca br. Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej i Petra Hedorfer, Przewodnicząca Deutsche Zentrale für Tourismus, podpisali na ITB 2009 w Berlinie porozumienie o współpracy pomiędzy obiema narodowymi organizacjami turystycznymi.

Polska Organizacja Turystyczna  i Deutsche Zentrale für Tourismus (Niemiecka Centrala Turystyki DZT) intensyfikują swoją współpracę.

Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej i Petra Hedorfer, Przewodnicząca Zarządu DZT, podpisali 12 marca na targach turystycznych ITB 2009 w Berlinie porozumienie o współpracy pomiędzy obiema narodowymi organizacjami turystycznymi. Przy podpisaniu dokumentu obecni byli Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki RP oraz Ernst Hinsken, Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Turystyki.

 

Celem porozumienia jest intensyfikacja współpracy w zakresie wspólnego marketingu regionu turystycznego Europy Środkowej na rynkach trzecich, głównie azjatyckich i amerykańskich, oraz realizacja wpólnych przedsięwzięć marketingowych przez regiony przygraniczne. „Wykorzystanie efektu synergii w działaniach marketingowych jest bardzo ważnym czynnikiem pozwalającym na podniesienie skuteczności i zwiększenie obszaru dotarcia z informacją o atrakcyjności naszego regionu i krajów. Pragnę podkreślić tu również znaczenie badań, które Polska Organizacja Turystyczna i Niemiecka Centrala Turystyki będą mogły wspólnie prowadzić choćby w zakresie konkurencyjności produktu turystycznego, czy też rozpoznawalności miast, regionów i krajów” powiedział Rafał Szmytke.

 

Istotnym przedmiotem porozumienia jest również wymiana doświadczeń w zakresie przygotowania i turystycznej obsługi wielkich wydarzeń sportowych w kontekście Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. „W ramach podpisanej dziś umowy Niemiecka Centrala Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna wyznaczyły sobie na początek wspólnych akcji bardzo konkretny cel: wymianę doświadczeń ukierunkowaną na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 roku, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Bogaty know-how w tym zakresie zdobyliśmy przy marketingu Mistrzostw Świata FIFA w 2006 roku, teraz chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z Polską. Mówiąc językiem futbolu: podamy Wam piłkę” powiedział na zakończenie Ernst Hinsken, Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Turystyki.


Do góry