en
en

Ponad 20 pobytów w gospodarstwach agroturystycznych powędrowało do zwycięzców wakacyjnych quizów

270x136_wies66.jpg

Prawie 500 unikalnych użytkowników to efekt naszego wakacyjnego cyklu konkursów „Odpoczywaj na wsi”, których celem była promocja turystyki na obszarach wiejskich, zachęcanie do wyboru na miejsca wypoczynku krajowych destynacji i inspirowanie odbiorców do odkrywania walorów polskiej wsi. W ramach konkursu przeprowadzono trzy quizy wiedzy, których tematyka dotyczyła walorów turystycznych regionów, w których zlokalizowane były gospodarstwa agroturystyczne będące fundatorami nagród, atrakcji poszczególnych gospodarstwa oraz działalności partnerów poszczególnych edycji. Z aplikacji konkursowej skorzystało 638 osób.

wies66Prawie 500 unikalnych użytkowników to efekt naszego wakacyjnego cyklu konkursów „Odpoczywaj na wsi”, których celem była promocja turystyki na obszarach wiejskich, zachęcanie do wyboru na miejsca wypoczynku krajowych destynacji i inspirowanie odbiorców do odkrywania walorów polskiej wsi. W ramach konkursu przeprowadzono trzy quizy wiedzy, których tematyka dotyczyła walorów turystycznych regionów, w których zlokalizowane były gospodarstwa agroturystyczne będące fundatorami nagród. Z aplikacji konkursowej skorzystało 638 osób.

 

Partnerem konkursu było działające przy POT Konsorcjum Turystyki Wiejskiej. Wakacyjne quizy były jednym z działań promujących członków konsorcjum, którzy zaprosili do siebie zwycięzców.

 

tabrap cr

Nagrodami w konkursie były przede wszystkim vouchery pobytowe, jak również vouchery na udział w warsztatach i innych aktywnościach w partnerskich gospodarstwach. Łącznie w ramach trzech edycji (quizów) konkursu pula nagród to 23 vouchery.

Uczestnicy konkursów

uczestnicy cr

wieś3W trakcie konkursu opublikowanych zostało na profilu POT na portalu Facebook łącznie 36 postów, których treść dotyczyła przede wszystkim gospodarstw agroturystycznych będących fundatorami nagród, oferowanych przez nie atrakcji oraz walorów turystycznych regionów, w których są zlokalizowane. W postach poświęconych fundatorom nagród zawarte były linki do ich serwisów internetowych.

 

 

grafika wiesDodatkowo w każdym z quizów jeden z pierwszych postów zawierał linki do źródeł, w których uczestnicy mogli zapoznać się z informacjami, niezbędnymi do udzielenia prawidłowych odpowiedzi. Wszystkie posty zawierały ilustracje: zdjęcia wraz z zaaranżowanymi graficznie hasłami-tytułami i symbolem # jako powszechnie wykorzystywanego w komunikacji w mediach społecznościowych.

Do góry