en
en

Polskie pamiątki regionalne w stolicy unii europejskiej

Do Brukseli zawitały urokliwe dzieła sztuki wyróżnione w Konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej „Pamiątka z Regionu”. Już po raz drugi Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Brukseli prezentuje zwycięskie Pamiątki na Europejskich Targach Pamiątek, Prezentów i Wystroju Wnętrz EUROPACADO.

 

Do Brukseli zawitały urokliwe dzieła sztuki wyróżnione w Konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej „Pamiątka z Regionu”. Już po raz drugi Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Brukseli prezentuje zwycięskie Pamiątki na Europejskich Targach Pamiątek, Prezentów i Wystroju Wnętrz EUROPACADO

 

Polskie stoisko, zorganizowane we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie RP w Brukseli, opanowały tym razem urokliwe Szumki z Roztocza wykonane przez Gminny Ośrodek Kultury w Suścu reprezentowany na targach przez panią Grażynę Jarosz i kudłate Bobry pani Małgorzaty Cwaliny z gminy Srokowo. Obok pojawiły się zachwycające precyzją wykonania Rzeźbione Żaglowki z Warmii i Mazur dzieła pana Ryszarda Pietrzaka i seria pamiątek z regionalnym motywem Śledzika Białostockiego Pani Katarzyna Pierwienis z firmy Nemeti, która przybyła na targi osobiście aby zaprezentować swoją kolekcję.

Szczególnie podziwiane były Ażurowe Wydmuszki pani Doroty Pacanowskiej, które w Królestwie Belgii kojarzone były ze sławnąw tym kraju tradycyjną koronką.

 

Celem prezentacji Pamiątek na targach było uhonorowanie finalistów
i wyróżnionych w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej, dzięki którym wiele polskich reginów zyskuje ładne pamiątki dla turystów odwiedzających ich okolice.

Targi EUROPACADO, w których udział wzięło 738 wystawców z Europy i świata odwiedziło 18 000 osób.

Równocześnie z EUROPACADO odbywały się targi FLOREX, przeznaczone dla branży związanej z aranżacją kwiatów i  ogrodów. Miłym zaskoczeniem był sukces Polski w konkursie na najpiękniejsze kompozycje kwiatowe, w którym Pan Zygmunt Sieradzon z firmy „Zygiflor” zajął trzecie miejsce. Jego kompozycje z  truskawek, porzeczek i geber podziwiać można było przez cały czas trwania targów.

 

 

 

 


Do góry