en
en

Początek sezonu targowego w Niemczech

4 lutego rozpoczęły się w Hamburgu targi turystyczne REISEN HAMBURG 2009. Łącznie 1000 wystawców z 80 krajów prezentuje mieszkańcom północnych regionów Niemiec swoją ofertę z zakresu turystyki i caravaningu.

4 lutego rozpoczęły się w Hamburgu targi turystyczne REISEN HAMBURG 2009. Łącznie 1000 wystawców z 80 krajów prezentuje mieszkańcom północnych regionów Niemiec swoją ofertę z zakresu turystyki i caravaningu. Targi cieszą się każdorazowo dużym zainteresowaniem zwiedzających. W zeszłym roku odwiedziło je ponad 78 tys. osób.

 

Stałym uczestnikiem targów REISEN są od wielu lat polskie regiony, miasta i gestorzy atrakcji turystycznych, którzy prezentują swoją ofertę na Polskim Stoisku Narodowym, przygotowywanym przez berliński Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Na tegorocznym polskim stoisku narodowym swoją ofertę prezentuje 9 podwystawców: Regionalne Organizacje Turystyczne województwa lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego, uzdrowiska Połczyn Zdrój i Kołobrzeg, Urząd Miasta Poznania, sieć hoteli Vienna International oraz przedsiębiorstwo Żegluga Wiślana.

 

Urząd Marszałkowski woj. lubuskiego będzie promował Ziemię Lubuską nie tylko pod względem turystyki aktywnej (kajaki, rowery, jazda konna itp.), ale również jako krainę lasów i jezior. Region lubuski dysponuje bogatą ofertą atrakcji przyrodniczych,  historycznych i turystycznych. Jest jednym z 5 regionów o najniższym zanieczyszczeniu środowiska, co oczywiście dodatkowo wpływa na rozwój turystyki przyjazdowej z Niemiec.

 

Miasto Poznań prezentuje szlaki rowerowe i imprezy turystyczno-kulturalne miasta oraz ofertę turystyczną Wielkopolski.

 

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zachęca zwiedzających  przede wszystkim do aktywnych form wypoczynku na Pomorzu, kuchni regionalnej oraz szlaków kulturowych. Turyści indywidualni otrzymują kompleksową informację dotyczącą bazy noclegowej, gastronomicznej i największych atrakcji turystycznych w tym regionie.

 

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przede wszystkim zwraca klientom uwagę na to, jak łatwo można połączyć odpoczynek w tym regionie z zamiłowaniem do żeglarstwa, spływów kajakowych, wycieczek pieszych i rowerowych, jazdy konnej, gry w golfa oraz uprawiania sportów ekstremalnych.

 

Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna prezentuje „Krainę tysiąca jezior” jako region o przepięknej naturze, czystym powietrzu i możliwościach odpoczynku aktywnego.

 

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. oferuje pobyty lecznicze, wypoczynkowe i rehabilitacyjne w obiektach położonych 100 m od morza, w sercu parku nadmorskiego, a Uzdrowisko Połczyn Zdrój S.A. prezentuje się nie tylko jako znany kurort, ale również jako miejsce interesujące pod względem turystycznym - ekologicznie czyste i krajobrazowo malownicze tereny wokół miasta, doskonałe warunki do wędkowania, kajakarstwa, jazdy konnej, wycieczek pieszych i rowerowych oraz wielu innych sposobów na wypoczynek aktywny.

 

Po raz pierwszy w Hamburgu prezentowana jest ciekawa oferta rejsów po Wiśle łodziami mieszkalnymi (Hausboot) firmy Żegluga Wiślana, przyciągająca do stoiska tłumy zwiedzających, podobnie jak oferta noclegowa hoteli sieci Vienna Interanational.

 

Targi potrwają do niedzieli, 8 lutego.

 


Do góry