en
en

Nowy serwis internetowy Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło 1 lipca br. nowy serwis internetowy Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP (WPHiI). Pod adresem www.trade.gov.pl przedsiębiorcy znajdą informacje niezbędne do nawiązania współpracy z partnerami zagranicznymi. Serwis internetowy www.trade.gov.pl stanowi kompendium wiedzy i obszerne źródło informacji dla przedsiębiorców zainteresowanych rozwijaniem działalności gospodarczej za granicą oraz dla zagranicznych firm chcących inwestować w naszym kraju.

W ramach serwisu zintegrowano strony internetowe poszczególnych WPHiI. Znajdują się na nich obszerne informacje o krajach, w których działają polskie przedstawicielstwa. Dotyczą one m.in.:

ustroju politycznego danego kraju, jego gospodarki, położenia geograficznego, podstawowych danych liczbowych, języka urzędowego, waluty i kulturowych uwarunkowań prowadzenia biznesu,

  •       zasad zakładania firm, uregulowań prawnych prowadzenia działalności, atrakcyjności i dostępnych zachęt inwestycyjnych,           regulacji eksportowo-importowych, składania zapytań ofertowych, możliwości promocji,
  •       podróżowania: wymogów wizowych, godzin pracy urzędów i sklepów,
  •       targów i wystaw oraz imprez organizowanych przez WPHiI,
  •       ważnych adresów i linków do stron internetowych.

Ponadto na stronach serwisu przedsiębiorcy znajdą informacje o aktualnych wydarzeniach z udziałem kierownictwa Ministerstwa Gospodarki, o spotkaniach z zagranicznymi izbami handlowo-przemysłowymi oraz relacje z komisji mieszanych i konsultacji gospodarczych.

Serwis www.trade.gov.pl składa się z portalu centralnego oraz 45 zintegrowanych stron poszczególnych WPHiI. Jeszcze w tym roku zostanie wzbogacony o 2 następne strony, po otwarciu placówek w Sankt Petersburgu i Szanghaju.
Do góry