en
en

Nowe połączenie z Brukseli do Katowic

2 października ruszyło połączenie Wizz Air na trasie Bruksela – Katowice. Samoloty wylatywać będą z Brukseli trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty.

 

2 października br. ruszyło nowe połączenie Wizz Air na trasie Bruksela – Katowice.

Samoloty wylatywać będą z Brukseli trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty. Nowa linia obsługiwać ma nie tylko podróżnych belgijskich ale także liczną Polonię z terenów północnej Francji.

Na lotnisku Brussel South Charleroi odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego lotu. Czerwono-białą wstęgę przeciął Konsul Honorowy RP w Belgii. Pierwsi pasażerowie otrzymali pamiętkowe upominki od Polskiej Organizacji Turystycznej a Przedstawicielstwo Województwa Śląskiego w Brukseli przygotowało całodniową imprezę promocyjną regionu na specjalnie przygotowanym stoisku.

Oferta spotkała się z aplauzem branży turystycznej – bezpośrednie loty do Katowic zastąpią likwidowane dotychczasowe połączenia Sky Europe na trasie Bruksela – Kraków (od 11.2007). Loty do Katowic pozwolą też na szerszą niż dotychczas promocję Śląska i jego malowniczych miejscowości górskich.


Do góry