en
en

Nasz ośrodek w Berlinie nagrodzony

Dyplom1
Berliński Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej został jednym z laureatów prestiżowego wyróżnienia „Verkehrsbüro des Jahres 2010" (Ośrodek Informacji Turystycznej Roku 2010). Wyróżnienia „Verkehrsbüro des Jahres" są nadawane co roku przez renomowane niemieckie biuro redakcyjne SRT za jakość obsługi mediów i wpółpracy z dziennikarzami.

 

 

Berliński Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej został jednym z laureatów prestiżowego wyróżnienia „Verkehrsbüro des Jahres 2010" (Ośrodek Informacji Turystycznej Roku 2010).

Wyróżnienia „Verkehrsbüro des Jahres" są nadawane co roku przez renomowane niemieckie biuro redakcyjne SRT za jakość obsługi mediów i wpółpracy z dziennikarzami. W Niemczech są uznawane za „oscary" branży turystycznej i stanowią doskonałą rekomendację dla wyróżnionych ośrodków oraz narodowych organizacji turystycznych, które reprezentują.

SRT ocenia zagraniczne i niemieckie ośrodki informacji turystycznej w czterech kategoriach: znajomość reprezentowanego regionu, udzielanie odpowiedzi na zapytania mediów, jakość wydawanych informacji prasowych oraz organizacja konferencji prasowych i podróży studyjnych. Ostateczny ranking ośrodków jest ustalany na podstawie głosowania członków jury konkursowego, w skład którego wchodzi około stu dziennikarzy turystycznych prasy codziennej, redaktorów naczelnych czasopism branżowych i specjalistycznych oraz mediów internetowych z całych Niemiec. Grupa laureatów konkursu jest ograniczona do 10 ośrodków, a ogłoszenie listy TopTen odbywa się zawsze na kilka dni przed ITB-Berlin, najważniejszymi targami turystycznymi świata.

Tegorocznymi laureatami zostały, w kolejności rankingu, ośrodki informacji turystycznej Szwajcarii, Austrii, Francji, Irlandii, Danii, Hiszpanii, Norwegii, Meklemburgii-Pomorza Przedniego (jedyny ośrodek niemiecki), Polski i Wielkiej Brytanii. Wyróżnienia zostały przyznane za pracę z mediami w 2009 roku. Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie wszedł do grupy laureatów po raz pierwszy w historii konkursu, uzyskując od razu dziewiątą lokatę.

„Verkehrsbüro des Jahres 2010" jest już kolejnym wyróżnieniem berlińskiej placówki POT za jej działania w zakresie PR.

W 2008 roku Ośrodek otrzymał z rąk niemieckiego ministra spraw zagranicznych nagrodę „Medienpreis 2008", przyznaną przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej VAP za promocję Polski wśród mediów zagranicznych oraz profesjonalizm w działaniach PR w latach 2007-2008.

Dyplom1

 

 

 

 

Do góry