en
en

Krakowskie muzea z dofinansowaniem

270x136_4.jpg

Krakowskie muzea otrzymały dofinansowanie w wysokości ponad 57 mln na projekty o wartości ponad 82 mln. zł w ramach VIII osi priorytetowej "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

4Krakowskie muzea otrzymały dofinansowanie w wysokości ponad 57 mln na projekty o wartości ponad 82 mln. zł w ramach VIII osi priorytetowej "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

- Tajemnica zawsze atrakcyjnych dla turystów miast polega na tym, że lubimy je za to, że z jednej strony się nie zmieniają, mamy tam ulubione zakątki i widoki, ale z drugiej – za każdym razem odkrywany coś nowego, czegoś ciekawego się dowiadujemy. Taka musi być oferta Krakowa, i taka jest oferta krakowskich muzeów. – ciągle proponujemy coś nowego. Oddziały Muzeum Historycznego – Rynek Podziemny i Fabryka Oskara Schindlera stały się krakowskimi muzealnymi przebojami. Muzeum Historyczne, co w przypadku instytucji kultury jest sprawą bez precedensu, otrzymało tzw. Diament Forbesa, a więc nagrodę za rozwój biznesowy. To, co łączy wszystkie krakowskie muzea, to zupełnie inny sposób narracji niż w tradycyjnym muzeum. Nie możemy zmieniać naszej historii, ale musimy próbować ją opowiadać w coraz bardziej współczesny sposób. Pomysłów nam mnie brakuje, ale nie zawsze samorząd może zainwestować w ich realizację tak ogromne kwoty. Tym bardziej dziękuję Panu Ministrowi, że docenił starania Krakowa i postanowił tak hojnie je wesprzeć – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie w ramach naboru złożyło projekt „Rewaloryzacja zabytkowej siedziby Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie na potrzeby nowoczesnego muzeum nauki i techniki”. Projekt w wyniku oceny uzyskał najwyższą w skali wszystkich złożonych projektów liczbę punktów – 39 i otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 28,3 mln. zł.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa na projekt „Krzysztofory od nowa – Muzeum Kompletne: modernizacja i remont konserwatorski Pałacu Krzysztofory wraz z przystosowaniem jego funkcji do realizacji zadań nowoczesnego, wielofunkcyjnego obiektu muzealnego” pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 29 mln. zł. Całkowita łączna wartość projektu to 42 mln. zł.

Szczegóły na: stronie urzędu miasta Krakowa

Do góry