en
en

Konferencja „Turystyka rowerowa – nowe standardy i innowacje”

270x136_slask3__1.jpg

14 września br. w Centrum Konferencyjnym Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, w ramach obchodów roku turystyki rowerowej na Dolnym Śląsku, odbyła się konferencja „Turystyka rowerowa – nowe standardy i innowacje”. W trakcie konferencji zaprezentowany został stan infrastruktury rowerowej regionu, dobre przykłady zaangażowania dolnośląskich samorządów w rozwój turystyki rowerowej, rola organizacji pozarządowych i biznesu w rozwój turystyki rowerowej oraz przykłady dobrych praktyk bezpośrednio dotyczące rozwoju i edukacji w zakresie turystyki rowerowej.

slask314 września br. w Centrum Konferencyjnym Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, w ramach obchodów roku turystyki rowerowej na Dolnym Śląsku, odbyła się konferencja „Turystyka rowerowa – nowe standardy i innowacje”. W trakcie konferencji zaprezentowany został stan infrastruktury rowerowej regionu, dobre przykłady zaangażowania dolnośląskich samorządów w rozwój turystyki rowerowej, rola organizacji pozarządowych i biznesu w rozwój turystyki rowerowej oraz przykłady dobrych praktyk bezpośrednio dotyczące rozwoju i edukacji w zakresie turystyki rowerowej.


Organizatorem konferencji była Dolnośląska Organizacja Turystyczna we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, Miastem Wrocław, Instytutem Rozwoju Terytorialnego oraz Stadionem Miejskim we Wrocławiu.

Celem konferencji była szeroko pojęta promocja turystyki rowerowej oraz wypracowanie świadomości jak ważny jest to element turystyki nie tylko o znaczeniu regionalnym ale również krajowym. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawida Laska oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.


Więcej informacji: TUTAJ

 

 Do góry