en
en

Kolejny "rekordowy" pomysł na promocję

270x136_BANER-na-www_ok_3.jpg

1 października 2016 roku punktualnie o godzinie 11:00 - polski zawodnik Krystian Herba podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa wskakując na rowerze na Willis (Sears) Tower w Chicago – najwyższy budynek w Ameryce. Zawodnik zamierza pokonać na rowerze ponad 3500 schodów nie podpierając się.

BANER na www ok 31 października 2016 roku punktualnie o godzinie 11:00 - polski zawodnik Krystian Herba podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa wskakując na rowerze na Willis (Sears) Tower w Chicago – najwyższy budynek w Ameryce. Zawodnik zamierza pokonać na rowerze ponad 3500 schodów nie podpierając się.

Spektakularnym, przyciągającym uwagę nie tylko mediów wydarzeniem, chcemy zaintrygować Polską i wskzać na potencjał turystyki aktywnej, w szczególności na szlak Green Velo, mający ponad 2000 km długości, najdłuższy, spójnie oznakowany szlaki rowerowy w Polsce.

Polska Organizacja Turystyczna prowadzi obecnie zaawansowane działania służące powołaniu nowego konsorcjum turystyki aktywnej z ukierunkowaniem na wsparcie turystyki rowerowej. W dalszej perspektywie wskazane Konsorcjum będzie uzupełnianie o kolejne kluby produktowe reprezentujące pozostałe turystyczne aktywności. Idea powołania Konsorcjum Turystyki Aktywnej - Rowerowej spotkała się z pozytywną reakcją uznanych autorytetów w osobach: Czesława Langa i Krystiana Herby, którzy zostali Ambasadorami Konsorcjum i potwierdzili swój udział w pracach Konsorcjum.

Krystian Herba specjalizuje się w trialu rowerowym, zdobywa najwyższe budynki na świecie skacząc na rowerze po schodach. Do tej pory zdobył 12 budynków w Polsce, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Dubaju, Chinach, Australii, Tajwanie oraz w Belgii - czterokrotnie pobijając przy tym rekord Guinnessa.

Aby pobić rekord, polski zawodnik będzie musiał wskoczyć na ten budynek niemalże dwukrotnie używając w między czasie windy, gdyż na szczyt Willis Tower prowadzi ok 2200 schodów. Krystian w trakcie bicia rekordu nie będzie mógł się podpierać, nawet w windzie będzie musiał utrzymać równowagę na rowerze.

Do pobicia rekordu Krystian przygotowuje się od 9 miesięcy. Mimo iż ma na swoim koncie budynki takie jak Taipei 101 na Tajwanie czy Shanghai World Financial Center w Chinach uważa, że to wyzwanie będzie najtrudniejszym spośród wszystkich z jakimi się mierzył.

Zdjęcia oraz materiały wideo z poprzednich wyczynów można znaleźć na:

Wersja polska: http://krystianherba.net/dla-prasy.html
Wersja angielska: http://krystianherba.net/press.html

Do góry