en
en

Jak nas widzą Francuzi?

Polska oczami Francuzów. Jak Polska postrzegana jest przez media francuskie oraz francuskich turystów - 31 lipca w siedzibie POT odbyło się spotkanie z francuskimi dziennikarzami.

Polska oczami Francuzów. Jak Polska postrzegana jest przez media francuskie oraz francuskich turystów - 31 lipca w siedzibie POT odbyło się spotkanie z francuskimi dziennikarzami - przedstawicielami francuskiego stowarzyszenia dziennikarzy turystycznych AJT (Assotiation des Journalistes de Tourisme).

38

od lewej: Jean-Paul Combe – Wiceprezydent AJT i Loïc Michel - Sekretarz Generalny AJT

        31 26


W październiku br. po raz pierwszy w historii, doroczny kongres stowarzyszenia AJT odbędzie się w Europie Środkowej – w Polsce. Weźmie w nim udział ponad 80 dziennikarzy, którzy w Gdańsku i na Pomorzu spędzą trzy dni. 

                                  25

Z relacji przedstawicieli francuskiego stowarzyszenia dziennikarzy turystycznych AJT (Assotiation des Journalistes de Tourisme) wynika, że Polska jest najbardziej rozpoznawanym we Francji krajem byłego bloku wschodniego. Ponadto cieszymy się dobrą opinią wśród Francuzów, którzy szczególnie cenią sobie naszą kulturę i doceniają wkład w światowe dziedzictwo kukturowe polskich twórców.

Wybór Gdańska na gospodarza dorocznego kongresu AJT był podyktowany sympatią Francuzów do tego miasta ze względu na "Solidarność". Dziennikarze chcą pokazać Gdańsk jako miasto, które nie tylko słynie z historycznej stoczni ale i pięknych zabytków i wyjątkowego klimatu miejskiego.
Do góry