en
en

ICCA przyjedzie do Polski

ICCA_praga1_4W dniach 10 – 12.06.2010 w Pradze odbyła się konferencja edukacyjna International Congress and Convention Association Central European Chapter Meeting, podczas której Polskę reprezontowali przedstawiciele z Gdańsk Convention Bureau i Convention Bureau of Poland. W 2011 konferencja odbędzie się w Gdańsku.
ICCA_praga1_4W dniach 10 – 12.06.2010 w Pradze odbyła się konferencja edukacyjna International Congress and Convention Association Central European Chapter Meeting, podczas której Polskę reprezontowali przedstawiciele z Gdańsk Convention Bureau I Convention Bureau of.

Konferencja w Pradze była zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalistów zajmujących się wydarzeniami biznesowymi takimi jak: kongresy, konferencje, podróże motywacyjne, spotkania specjalne. Zasadą konferencji jest zbieranie w jednym miejscu planistów i dostawców usług, którzy zabiegają o aktywny rozwój branży spotkań. Uczestnikami konferencji byli członkowie ICCA z międzynarodowych stowarzyszeń, przedstawiciele globalnych korporacji, branży turystycznej, agencji turystycznych, przewoźników, hotelarzy, profesjonalnych organizatorów kongresów, narodowych organizacji turystycznych i centrów konferencyjnych, mediów branżowych.

W konferencji wzięło udział ponad 40 osób, które w ciągu dwóch dni uczestniczyły w sesjach edukacyjnych. Najważniejsze z nich dotyczyły m.in. takich zagadnień jak: pozyskiwanie kongresów medycznych dla destynacji, technologie konferencyjne, trendy w organizacji spotkań biznesowych, nowe technologie w obsłudze spotkań czy zwrot z inwestycji.

W 2011 konferencja odbędzie się w Gdańsku. Do wszystkich uczestników tegorocznej konferencji Anna Górska, reprezentująca Gdańsk Convention Bureau wystosowała osobiste zaproszenie podczas prezentacji kończącej International Congress and Convention Association Central European Chapter Meeting.
Przy okazji konferencji ICCA w Pradze warto wspomnieć o statystykach dotyczących Polski, opublikowanych w najnowszym Raporcie ICCA (ICCA Statistics Report International Association Meetings Market). W publikacji z maja 2010 roku obejmującej analizę za 2009 rok Polska zajęła 29. pozycję ze 103. spotkaniami stowarzyszeń. Polska została sklasyfikowana wspólnie z Tajlandią, która osiągnęła podobny wynik. Najlepszą pozycję wśród polskich miast zajęła Warszawa, plasując się wspólnie z Glasgow (Szkocja) na 49 pozycji na świecie z 32 spotkaniami stowarzyszeń, które odbyły się na jej terenie w 2009 roku.
ICCA_praga1_2  ICCA_praga1  ICCA_praga1_3
Do góry